Trzymajcie kciuki!
ZACZYNAMY!
Trzymajcie kciuki!
ZACZYNAMY!
Drodzy ósmoklasiści!
Życzymy Wam powodzenia na egzaminach,
Wiary we własne siły,
Dobrego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności.
Przede wszystkim zaś spokoju i optymizmu.
Za Was wszystkich trzymamy mocno kciuki!
Wasi nauczyciele
19 maja świętowaliśmy Dzień patrona szkoły, którym jest Janusz Korczak. Przeszedł on do historii pedagogiki jako niezwykły twórca systemu wychowania dzieci w duchu szacunku, ale i myślenia samodzielnego. Był równie znakomitym pediatrą oraz twórcą literackim, a przy tym osobą wybitnie zasłużoną w walce o prawa dziecka. W obchodach wzięła udział cała nasza społeczność szkolna oraz zaproszeni goście: Wójt gminy Bartniczka - Pan Wiesław Biegański, Ksiądz kanonik Tadeusz Breza, przedstawiciel Komisji Oświaty Gminy Bartniczka - Pan Kazimierz Zawisza oraz Przewodnicząca Rady Rodziców SP Radoszki - Pani Agnieszka Mańkowska. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 5 oraz 6 pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Pani Żanety Sitkowskiej oraz Pani Barbary Szóstakowskiej. Podczas występów młodzieży akompaniował nauczyciel muzyki Pan Krzysztof Domeracki.
W dzisiejszych czasach przekonania Janusza Korczaka powinny być promowane i często przypominane, wszak to właśnie on powiedział:
Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości
4 maja obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Strażaka”, (ang. International Firefighters' Day). Przedszkolaki podczas lekcji języka angielskiego przeprowadzonej przez p. Tetyanę Kybalyuk poznały wyposażenie wozów strażackich oraz sprzęt, jakiego używają strażacy podczas akcji ratunkowych.
A na koniec lekcji nagrody! A raczej mini nagrody :) Odznaki Naczelnika Straży Pożarnej!
W środę 10 maja odbył się III Powiatowy Konkurs Historyczny pod Patronatem Starosty Brodnickiego dla uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie wyłonieni w wewnątrzszkolnych eliminacjach: Bartosz Kamiński – kl. VI, Ewelina Jabłońska – kl. VI, Bartosz Stefański – kl. VII, Bartłomiej Kozłowski – kl. VIII.
Bartek Kamiński zdobył I miejsce, uzyskując maksymalną liczbę punktów, a Bartek Stefański uplasował się na III miejscu. Nasi uczniowie przygotowani przez nauczycielkę historii - p. Barbarę Szóstakowską - godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Radoszkach.
GRATULUJEMY!
Uczniowie klasy 6, za namową pani Żanety Sitkowskiej, przygotowali samodzielnie księgi, z których mogliby uczyć się czarodzieje oraz czarownice w Hogwarcie. Stworzyli okładki, nazwy gatunków z ich specyfiką i ilustracjami. Pomysły pochodziły od uczniów, nie zostały wcześniej wykorzystane w kulturze. Tym sposobem powstały trzy rodzaje podręczników dla fanów „Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”. Księga eliksirów była skarbnicą wywarów, olejów, maści, które wzmacniały zdolności parapsychiczne. Podręcznik ziół i grzybów zawierał wykaz roślin oraz sposoby na wykorzystanie gatunków w praktyce, natomiast w księdze fantastycznych zwierząt wyodrębniono wygląd i umiejętności magicznych stworzeń.
W tym roku Nasza Szkoła po raz pierwszy została zgłoszona do udziału w projekcie sportowo- edukacyjnym Energii z Grupy ORLEN. W pierwszym etapie oceniane były filmy zgłoszeniowe promujące sportowy charakter placówki. Spośród 337 szkół zostało wyłonionych 191, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu sportowego, w tym również Szkoła Podstawowa w Radoszkach. Ponadto jesteśmy jedną ze 100, z 337 zgłoszonych szkół, która wygrała komplet strojów sportowych. Obecnie rozpoczynamy rywalizację w etapie sportowym mobilizując jak największą ilość uczniów klas 5-8 do wykonywania ćwiczeń.
Trzymajcie kciuki !
28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel upamiętniający uchwalenie konstytucji 3-go maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy V przygotowani przez p. Żanetę Sitkowską zaprezentowali scenkę ilustrującą to historyczne wydarzenie. O odświętną dekorację zadbała p. Barbara Szóstakowska. Na zakończenie -dyrektor, p. Alicja Ziętarska przypomniała uczniom, jak ważny jest patriotyzm. Pogratulowałą również sukcesów laureatom konkursów powiatowych oraz nauczycielkom: p. Halinie Murlik oraz p. Żanecie Sitkowskiej, które przygotowały uczniów.
Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Jastrzębiu odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy ze znajomości lektur dla uczniów klas VII i VIII „W świecie lektur”. Rywalizacja miała na celu rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem i mobilizowania młodzieży do zdobywania wiedzy. Z każdej klasy zgłosiły się dwie trzyosobowe drużyny. Konkurs składał się trzech części. Najpierw uczestnicy udzielali odpowiedzi na zadane przez prowadzącego pytania dotyczące treści książek. Później uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę. Na koniec należało rozpoznać bohatera, tytuł dzieła i autora po przeczytanym fragmencie. Suma uzyskanych punktów wyłoniła zwycięzców. W kategorii klas VII obie drużyny z naszej placówki zajęły dwa pierwsze miejsca. I miejsce Emilia Czepek Kornelia Gronowska Dominika Piotrowska II miejsce Julia Kwiatkowska Krystian Piórkowski Bartosz Stefański Nasze zespoły z klasy VIII znalazły się na drugim i trzecim miejscu. II miejsce Martyna Siedlikowska Maria Sternicka Bartłomiej Kozłowski III miejsce Daria Dreślińska Kaja Jurkiewicz Filip Mańkowski Uczestnikom konkursu życzymy dalszego rozwijania pasji czytelniczych! Gratulujemy pani Żanecie Sitkowskiej, która przygotowywała uczniów do udziału w rozgrywkach, a pani Annie Klaus (organizatorowi) dziękujemy za zaproszenie!
23 kwietnia w Płońsku odbyły się "Mistrzostwa Mazowsza - cykl Pucharu Polski PFT", w których uczeń naszej szkoły - Nikodem Bączkowski - wywalczył srebrny medal. Serdecznie gratulujemy II miejsca i życzymy dalszych sukcesów.
4 i 14 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas: 2, 3, 4 i 5 wzięli udział w XXIII edycji Turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Mecze zostały rozegrane na terenie OSiR w Brodnicy. Zawodnicy z naszej szkoły rywalizowali z drużynami z całego powiatu. W kategorii klas 2 i 3 o tytuł mistrza walczyło 9 drużyn, a w kategorii klas 4 i 5 w rozgrywkach brało udział 12 zespołów. Nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w turnieju, tym razem nie zajęli żadnych czołowych miejsc, ale ich waleczna sportowa postawa zasługuje na pochwałę i duży szacunek.
21 kwietnia 2023 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W rywalizacji brało udział 40 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – eliminacje pisemne oraz ustne. Gminę Bartniczka reprezentowali uczniowie Naszej Szkoły w dwóch grupach wiekowych:
- kategoria – klasy 1-4: Amelia Filipkowska i Marcel Piechowski, - kategoria – klasy 5-8: Dominika Piotrowska i Krystian Piórkowski.
Do finału ustnego zakwalifikowano po 3 uczniów z największą liczbą punktów w każdej z trzech kategorii (szkoły podstawowe klasy I-IV, szkoły podstawowe klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe). W wyniku rozgrywek finałowych (ustnych) uczeń Naszej Szkoły – Marcel Piechowski z klasy 4 zajął 3 miejsce w swojej grupie wiekowej.
Dla młodych sympatyków pożarnictwa przygotowano pokazy i prezentacje sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wygłoszono prelekcję w ramach kampanii społecznej STOP POŻAROM TRAW oraz DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO. Wszystkim uczestnikom eliminacji wręczono dyplomy upominkowe, a laureatom dodatkowo Vouchery na zakup wybranych przez siebie nagród. Gratulujemy Marcelowi oraz pozostałym uczestnikom za godne reprezentowanie Naszej Gminy i Szkoły!!!!
Dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc w przygotowaniu dzieci do udziału w konkursie!!!!
Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Halina Murlik.
21 kwietnia obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji społeczność szkolna zgromadziła się na salu gimnastycznej. W przygotowanie uroczystości zaangażowali się uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p. Danutą Zakrzewską. Po krótkiej prezentacji dotyczącej sposobów dbania o naszą planetę, przyszedł czas na wyczekiwany pokaz mody ekologicznej. Chętni uczniowie zaprezentowali samodzielnie przygotowane stroje, które wykonali z materiałów pochodzących z recyklingu. Można było podziwiać "uszyte" z foliowych worków sukienki, garnitur z opakowań po chipsach, a także niezwykle fantazyjny kapelusz. Jury w składzie: p Ewa Jakubowska, p. Żaneta Sitkowska oraz uczennica i przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego- Daria Dreślińska stanęło przed nielada wyzwaniem i po burzliwych obradach wybrało trzy najlepsze kreacje:
I miejsce - Nikodem Bączkowski - klasa 1,
II miejsce - Feliks Wróblewski - klasa 1,
III miejsce - Agata Celińska - klasa 5.
Na zakończenie dyrektor szkoły - p. Alicja Ziętarska pogratulowała kreatywności wszystkim uczestnikom konkursu i podkreśliła, jak ważne jest, abyśmy wszyscy żyli ekologicznie i troszczyli się o Ziemię.
#Laboratoria Przyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Uczniowie klas 5-8 zaangażowali się w przygotowanie plakatów z okazji obchodów Dnia Ziemi. W swoich pracach zawarli przesłanie co dzieci i młodzież mogą każdego dnia zrobić dla swojej planety, aby ją chronić. Plakaty zostały rozwieszone na drzwiach sal lekcyjnych i na korytarzach, aby każdy uczeń mógł zapoznać się z nimi i zastanowić nad swoim postępowaniem.
#Laboratoria Przyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
18 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs języka angielskiego THE BIG CHALLENGE. Wzięło w nim udział 25 chętnych uczniów. Uczniowie rozwiązywali test online, dotyczący m. in. rozumienia tekstu czytanego, słuchanego oraz wiedzy ogólnej o krajach anglojęzycznych. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne wyniki, jednak już cieszymy się, że sam udział w konkursie jest dużą motywacją do nauki języka angielskiego.
Koordynator: Tetyana Kybalyuk
Dzięki mikroskopowi zakupionemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy piątej mają możliwość zajrzeć w głąb roślin i zaobserwować poznawane tkanki roślinne. Siódmoklasiści natomiast mogą zobaczyć np. rozmaz krwi człowieka, na którym widoczne są liczne erytrocyty, włókno mięśnia szkieletowego, czy też nerw człowieka. Tak zdobywana wiedza jest bardziej trwała i pasjonująca.
#Laboratoria Przyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Aby utrwalić zdobyte wiadomości z biologii i rozwijać swoją kreatywność, chętni uczniowie z kl.6 wykonali z plasteliny modele płazów, zwracając uwagę na szczegóły wyglądu zewnętrznego oraz przygotowali krótki opis prezentowanego gatunku zwierzęcia. Natomiast uczniowie kl.5 wykonali lapbooki, utrwalające i poszerzające wiadomości o tkankach roślinnych, które można stale uzupełniać nowymi ciekawostkami.
4.04.2023r. o godz.10.00 odbył się II etap Konkursu Przyrodniczo-Technicznego,pt. "Od przyrodnika do technika" zorganizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu. Wzięły w nim udział trzy uczennice z kl. 8, które osiągnęły najwyższe wyniki w eliminacjach szkolnych I etapu konkursu. Były to: Kaja Jurkiewicz, Daria Dreślinska i Maja Filipska. Konkurs został przeprowadzony na platformie Testportal. W II etapie wzięło udział 78 uczestników - uczniów klas VIII szkół podstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego, spośród których wyłoniono 15 finalistów.
Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć indywidualnych mogą korzystać ze specjalnie przygotowanej sali, która wyposażona jest w sprzęt do integracji sensorycznej. Mogą tutaj ćwiczyć: równowagę, koordynację wzrokowo ruchową, orientację w przestrzeni i ogólną sprawność fizyczną, a także odpocząć i się wyciszyć. Sala sensoryczna wyposażona jest dodatkowo w przyrządy służące do ćwiczenia równowagi, usprawniania motoryki oraz rozwijania zmysłu dotyku.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Powered by aSc EduPage