HYMN POLSKI ORAZ NARODOWY TANIEC W WYKONANIU UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 40
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Już od poniedziałku- 7 listopada – wszyscy uczniowie pod kierunkiem wychowawców i nauczyciela plastyki przygotowywali odświętne kotyliony, które zdobiły całą społeczność Szkoły w dniu 10 listopada 2022r., ponieważ tego dnia odbył się uroczysty apel. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: dyrektor szkoły- Pani Halina Murlik, zaproszeni goście: Komisja Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Gminy Bartniczka w osobach - Pani Mirosławy Stankowskiej, Pana Kazimierza Zawiszy oraz Pana Zbigniewa Kucharskiego, Rady Rodziców Naszej Szkoły- Pani Magdaleny Mezibrockiej, Pani Eweliny Watkowskiej- Wrzesińskiej oraz Pani Klaudii Bączkowskiej, nauczycieli, uczniów oraz pracowników niepedagogicznych szkoły. Akadenia rozpoczęła się wspólnie odśpiewanym Hymnem Państwowym. Następnie uczniowie klasy 6 zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Podczas Uroczystości swój występ zaprezentowały również przedszkolaki oraz uczniowie klasy 5 i 3, którzy śpiewem i tańcem wyrazili swój PATRIOTYZM. Celem uroczystości było zapoznanie uczniów z faktami historii Polski, oddanie nastroju tamtych czasów, kształtowanie postaw patriotycznych oraz właściwych zachowań podczas uroczystości. Pani Dyrektor, w swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważne dla Nas - Polaków, jest odzyskanie niepodległości oraz pamięć o tych, którym tę wolność zawdzięczamy. Życzyła zebranym uroczystego świętowania Dnia Odzyskania Niepodległości w gronie rodziny i przyjaciół. Podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
#LaboratoriaPrzyszłości
Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".
Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach ww. programu.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
- 69
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada - w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Uczniowie Naszej Szkoły również przyłączyli się do tej wspaniałej akcji. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 spotkali się na wspólnej zabawie w sali gimnastycznej. Dzieci zaprezentowały swoje stroje, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek oraz częstowali się pysznymi i zdrowymi jabłuszkami. Reprezentanci klas wzięli udział w konkursie, w którym wzorem Kopciuszka musieli oddzielić groch od fasoli. Do świata baśni zaprosiły uczniów nauczycielki- p. Angelika Kowalczyk oraz p. Klaudia Domżalska. Do zobaczenia za rok w krainie magii!Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w Szkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej, który odbył się w Naszej Szkole 4 listopada.
Oto wyniki:
Komisja w składzie:
-Dyrektor Szkoly – Pani Halina Murlik
-Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Mańkowska,
- Pani Klaudia Bączkowska- Rada Rodziców,
- Pani Alicja Ziętarska- nauczyciel matematyki,
oceniła:
1.Kategoria – zespoły klasy 0-3: I miejsce- zespół klasy 0 Kategoria – zespoły klasy 4-6 II miejsce – zespół drugi z klasy 5 ( 2 uczniów) III miejsce – zespół klasy 4
2. Kategoria – soliści- klasy 4-6 I miejsce: - Sulkowska Aleksandra z klasy 6 - Kalisz Marta – z klasy 5
II miejsce : - Gorlik Ewelina – z klasy 6
III miejsce: - Żbikowski Sebastian – z klasy 4
Dziękujemy Radzie Rodziców z ufundowanie upominków dla zwycięzców konkursu.
#LaboratoriaPrzyszłości
Podczas uroczystości został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Zdjęcia wykonanom aparatem fotograficznym zakupionym w ramach ww. projektu.
WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI- TERMIN -8-28.11.2022r.
POZNAJ POLSKĘ - TORUŃ 4.11.2022 r.
- 88
4 listopada 2022 roku uczniowie klasy 1, 2 i 4 wraz z nauczycielkami: p. Luizą Jórkowską, p. Bożeną Gutowską oraz p. Klaudią Domżalską udali się na całodniową wycieczkę do Torunia. Wyjazd został częściowo sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę”. Na samym początku uczniowie udali się do Teatru Baj Pomorski, aby obejrzeć spektakl pt. "Kapelusz Pani Wrony". Przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom, za co nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Następnym punktem programu była wizyta w Centrum Nowoczesności- „Młyn wiedzy”, gdzie zwiedzili interaktywne wystawy. Największy entuzjazm wzbudziła sala z modelem rzeki Wisły, gdzie wszyscy uczniowie mieli możliwość zabawy przy stanowiskach umieszczonych wzdłuż jej biegu. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na wizytę w „ Żywym Muzeum Piernika”. Tutaj wszyscy uczestnicy wycieczki pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej - poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika oraz własnoręcznie przygotowali ciasto i przy użyciu drewnianych form wypiekli z niego własne toruńskie specjały. Na zakończenie przyszedł czas na spacer po Toruńskiej Starówce oraz wizytę w sklepikach z pamiątkami. Wszyscy uczestnicy - zmęczeni, ale szczęśliwi, bezpiecznie wrócili do domów.
LEKTURA W PUDEŁKU
- 9
Istnieją różne sposoby na podsumowanie pracy z dziełem literackim. Tym razem uczniowie klasy 5 wykonali “lekturę w pudełku”. W środku albo na zewnątrz umieszczali plan wydarzeń, informacje na temat lektury- „Chłopcy Placu Broni ” czy cech osobowości bohaterów. Dekorowali je w taki sposób, by przywoływały na myśl utwór Ferenca Molnára. Do środka wkładali przedmioty, które wiążą się z dziełem. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie swoich pudełek podczas lekcji języka polskiego. Młodzi czytelnicy omawiali każdy przedmiot znajdujący się w środku i argumentowali, dlaczego kojarzy się on z treścią książki pt. „Chłopcy z Placu Broni”.
SZKOŁA PAMIĘTA
- 15
W dniach 26 i 27 października Nasza Szkoła uczestniczyła w akcji ,, Szkoła Pamięta”, której celem jest kultywowanie pamięci o Naszych Przodkach jak również ocalenie od zapomnienia zaniedbanych i opuszczonych grobów. 34 uczniów Naszej Szkoły z klas IV - VIII, dzielnie porządkowało teren przykościelny. Grabiliśmy liście, porządkowaliśmy zaniedbane groby na cmentarzu parafialnym, a na opuszczonych grobach zapalaliśmy znicze. Tegoroczną akcję wsparli również Rodzice naszych młodych wolontariuszy. Akcję zorganizowała i przeprowadziła katechetka – Pani Grażyna Piotrowska przy współudziale opiekuna Samorządu Uczniowskiego-Pani Bożeny Wiercińskiej.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za udział w Akcji!!!
POZNAJ POLSKĘ - WIELICZKA, KRAKÓW 24-26.10.2022 r.
- 70
W dniach 24-26 października 2022 r. uczniowie klas: ósmej, siódmej i piątej pod opieką: Pani Alicji Ziętarskiej, Pani Żanety Sitkowskiej oraz Pani Justyny Kruszewskiej pojechali na trzydniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Była to wycieczka zorganizowana w ramach programu rządowego "Poznaj Polskę".
Pierwszym punktem programu była zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali podziemne wyrobiska jedynego obiektu górniczego na świecie czynnego bez przerwy od średniowiecza do dziś. Przewodnik opowiedział, jak wyglała praca górników. Można było zobaczyć dawne narzędzia, które wykorzystywali pracownicy. Uczniowie podziwiali dzieła sakralne oraz świeckie pomniki wykute w soli. Przyglądali się solankowym jeziorom i podziemnym komorom. Po zwiedzaniu młodzi podróżnicy wraz z opiekunami udali się do hotelu nieopodal Krakowa i tam nabierali sił przed kolejnym dniem. Następnego dnia wybrali się do Muzeum Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Mieli okazję przyglądać się wystawie poświęconej wielkiemu bohaterowi. Następnie odwiedzili Kopiec Kościuszki - nie tylko obiekt inżynieryjny, lecz również wielką pamiątkę. Przewodnik zaprowadził później grupę zwiedzających do Katedry na Wawelu, w której koronowano niemal wszystkich władców. Uczniowie i ich opiekunowie podziwiali z bliska pięć dzwonów (w tym najsłynniejszy - nazwany imieniem fundatora, króla Zygmunta I Starego). Podróżnicy zeszli do Krypty Wieszczów, w której znajdują się szczątki Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Później grupa udała się do Muzeum Narodowego - “Domu Jana Matejki”, gdzie miała możliwość przyglądania się pracom reprezentującym wszystkie fazy twórczości malarza. Cenny okazał się zbiór nie tylko obrazów i rysunków, ale też medali, dyplomów, świadectw przynależności twórcy do stowarzyszeń artystycznych oraz naukowych. Podczas przechadzki ulicami Krakowa przewodnik pokazał zwiedzającym okno papieskie, w którym widnieje mozaika ze szkła z podobizną Jana Pawła II. W czasie spaceru uczniowie poznali wiele tajemnic miasta, jego smocze legendy i baśnie. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI w Krakowie. Dzięki wystawie “W stronę światła” uczniowie dowiedzieli się, jak odwrócić świat do góry nogami. Za sprawą magicznego piasku stworzyli zaś góry, jezioro, a nawet spowodowali wybuch wulkanu. Po intensywnych trzech dniach zwiedzania późnym wieczorem w środę bezpiecznie wróciliśmy do Radoszek.
BLASK PRAWDY-XXII DZIEŃ PAPIESKI
- 11
28 października 2022 roku obchodziliśmy w Naszej Szkole XXII Dzień Papieski. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło “Blask Prawdy”, które nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II “Veritatis splendor” z 1993 r. Dzień Papieski to czas, w którym wyrażamy wdzięczność za pontyfikat Papieża Polaka. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli spektakl słowno- muzyczny zaprezentowany przez klasę V. Podczas występu uczniom akompaniował nauczyciel muzyki -Pan Krzysztof Domeracki, natomiast nad całością czuwała katechetka- Pani Grażyna Piotrowska. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali "Barkę", ulubioną pieśń Jana Pawła II.
#LaboratoriaPrzyszłości
Podczas uroczystości został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach ww. projektu.
MOBILNE OCEANARIUM W NASZEJ SZKOLE
- 18
25 października 2022r. nasi uczniowie – młodsi i starsi – stali się żeglarzami. Uczestniczyli bowiem w niesamowitej, podwodnej odysei, której celem było dotarcie do morskich głębin oraz obcowanie z florą i fauną charakterystyczną dla tych rejonów. Okazało się to możliwe dzięki temu, iż złożyło nam wizytę Mobilne Oceanarium. Mieściło się ono w namiocie mającym kształt wysokiej kopuły, gdzie wyświetlona została prezentacja 3D poświęcona tajemniczemu, morskiemu światu. Uczniowie podziwiali z zapartym tchem piękno raf koralowych oraz ich różnorodnych, niezwykłych mieszkańców. Po zakończeniu pokazu nasi żeglarze pełni wrażeń z żalem opuszczali swój „batyskaf’, wychodząc na suchy ląd. Z pewnością była to dla nich fascynująca lekcja z zakresu przyrody i geografii.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".
Lekcje fizyki z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Dzięki przystąpieniu naszej szkoły do programu Laboratoria Przyszłości lekcje fizyki stały się dużo ciekawsze i przyjemniejsze dla uczniów.
Podczas październikowych lekcjach fizyki uczniowie klasy 8 mogli poznaną teorię z działu “Prąd elektryczny” sprawdzić w praktyce. Budowanie obwodów elektrycznych sprawiło wiele przyjemności, dzięki czemu uczniowie lepiej przyswoili wiedzę z trudnego działu. Na lekcjach wykorzystano zestawy do budowy obwodów , które zostałY zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości #LaboratoriaPrzyszłości , #LaboratoriaPrzyszlosci
21 PAŹDZIERNIKA 2022r.- PASOWANIE NA UCZNIA
- 92
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Radoszkach są już pełnoprawnymi uczniami. 21 X 2022 r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia”. Był to wyjątkowy dzień.
My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach – Ślubujemy:
- Starać się być dobrymi uczniami i swoją nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!
- Swoim zachowaniem dbać o dobre imię swojej Klasy i Szkoły!
- Uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę i ja dla Niej pracować!
- Być dobrymi Polakami i dbać o honor swojej Ojczyzny Rzeczypospolitej Polskiej!
Takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści. Świadkami tego wydarzenia poza Rodzicami, wychowawcami klas, nauczycieli i uczniów byli goście: Kierownik Wydziału Oświaty Gminy Bartniczka- Pani Teresa Rulko, pielęgniarka szkolna - Pani Mariola Jakubowska oraz Zarząd Rady Rodziców. Zanim najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, zaprezentowali swoje umiejętności, które dotychczas zdobyli w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do dzieła!!! Śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wykonali wspólny taniec. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci są pięknie przygotowane, aby kontynuować naukę w Naszej Szkole. Doniosłym momentem było Ślubowanie. Pani dyrektor- Halina Murlik, kolorowym ołówkiem dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę ceremonii uczniowie klas I otrzymali „Słowniki ortograficzne” oraz słodycze ufundowane przez rodziców. Kolezanki i koledzy z klasy 2 wręczyli pierwszakom kolorewe, własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Rada Rodziców ufundowała galowe birety na tę Uroczystość. Miłą niespodzianką okazał się kosz ze słodyczami wręczony przez Panią Teresę Rulko wraz z życzeniami od Pana Wójta Wiesława Biegańskiego. Uroczystość została uwieńczona pamiątkową fotografią oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców.
#LaboratoriaPrzyszłości
Podczas uroczystości został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".
Zdjęcie zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym z ww. projektu.
MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY W DOMU DZIENNEGO POBYTU W GRĄŻAWACH
- 12
22 października jest dniem inauguracji Pontyfikatu Jana Pawła II, którego od 2014 roku wspominamy jako Świętego Jana Pawła II. Z tej radosnej okazji oraz z okazji XXII Dnia Papieskiego, 21 października 2022 roku uczniowie klasy 5 Naszej Szkoły wraz z nauczycielami: Panią katechetką-Grażyną Piotrowską oraz z Panem Krzysztofem Domerackim - nauczycielem muzyki, udali się do Domu Dziennego Pobytu „Wigor” w Grążawach. Celem wizyty było przedstawienie montażu słowno-muzycznego obecnym tam podopiecznym - o Naszym Wielkim Rodaku Św. Janie Pawle II. Podczas przedstawienia podopieczni „Wigora” - wspólnie z uczniami śpiewali pieśni religijne. Był to miło spędzony czas zarówno dla dorosłych jak i dla uczniów Naszej Szkoły.
PRÓBNA EWAKUACJA
W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły, w pierwszym tygodniu nauki szczegółowo zostały przeanalizowane warunki ewakuacji obowiązujące w Naszej Szkole. Aby sprawdzić, czy wszyscy znają zasady bezpieczeństwa i czy wiedzą, jak należy zachować się podczas ogłoszonego w szkole alarmu-10 października 2022 r. o godz. 10.00 - przeprowadzona została próbna ewakuacja. 3 krótkie 3-sekundowe dzwonki z jedno-sekundowymi przerwami- to znak, że natychmiast należy opuścić budynek szkoły i udać się w bezpieczne miejsce – wyznaczone przez Dyrektora Szkoły. Akcja rozpoczęła się podczas odbywających się zajęć. Pierwsza grupa uczniów pojawiła się na boisku szkolnym już po 2 minutach, natomiast pozostała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami oraz pozostali pracownicy szkoły już po 2 minutach i 49 sekundach dołączyli do pierwszych. Akcja przeprowadzenia próbnej ewakuacji przebiegła szybko, sprawnie i bez zakłóceń. Ćwiczenia ewakuacyjne przebiegły w obecności przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej z Brodnicy - Brygadiera Przeczewskiego Waldemara.Pan Brygadier przeprowadził również prelekcję na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Po akcji uczniowie w ramach doradztwa zawodowego rozmawiali również o ważnym zawodzie strażaka.W akcji ewakuacyjnej uczestniczyło 178 uczniów, 10 nauczycieli, 5 pracowników niepedagogicznych szkoły.
WYJAZD DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W BRODNICY
- 10
W poniedziałek, 17 października, uczniowie z kl. VI i VII odwiedzili Jednostkę Wojskową w Brodnicy. Wyjazd odbył się z okazji Dni Otwartych 4. Brodnickiego Pułku Chemicznego. Uczniowie mieli możliwość poznać samochody bojowe używane do usuwania skutków ataku chemicznego, obejrzeć broń, a co najważniejsze - strzelać z karabinu. Poznali również elementy służby żołnierskiej, o której interesująco opowiadał przewodnik – żołnierz Kamil.
MAKIETY PLANET
Lekcje poświęcone lekturom są doskonałą okazją do pracy metodą projektu. Cykl spotkań o utworze Antoine’a de Saint-Exupery'ego został zatem wzbogacony kreatywnym zadaniem. Uczniowie klasy 7 wykonali makiety planet opisanych w “Małym Księciu”. Samodzielnie zadecydowali o technice wykonania prac. Dzięki zaangażowaniu w rywalizację, uczniowie z uwagą przeczytali fragmenty lektury i zapamiętali miejsca akcji. Przede wszystkim jednak wyciągnęli wnioski ze spotkań Małego Księcia z dorosłymi.
Nauczyciel języka polskiego
Żaneta Sitkowska
ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
- 11
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie, która po raz pierwszy odbyła się w naszej szkole. Pierwszy tydzień października przebiegł pod hasłem: TYDZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Od 3 października w klasach 4-8 uczniowie powtarzali tabliczkę za pomocą różnych gier oraz narzędzi multimedialnych.
7 października to XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W piątek wszyscy uczniowie klas 4-8 przeszli egzamin ze znajomości mnożenia. Każdy uczeń, który bezbłędnie wykonał wszystkie przykłady został EKSPERTEM TABLICZKI MNOŻENIA, dostał certyfikat i order.
W ramach akcji MŁODSI SPRAWDZAJĄ CZY STARSI TABLICZKĘ ZNAJĄ! uczennice klasy 5: Agata, Marta, Vanessa, Wiktoria i Nikola przeegzaminowały nauczycieli i pracowników szkoły ze znajomości tabliczki mnożenia. Wszyscy egzamin zdali bezbłędnie!!!!!
Koordynatorem akcji w naszej szkole była Pani Alicja Ziętarska.
EDUKACYJNE EKOTORBY
- 1
Lektura klasy 8 - "KAMIENIE NA SZANIEC" Aleksandra Kamińskiego uchodzą za najsłynniejszą książkę o okupowanej Warszawie. Uczniowie klasy 8 postanowili zastanowić się, co czyni ją tak wyjątkową. Na papierowych torbach powstały grafiki prezentujące symbole patriotyczne. Rysowano kotwice (znak Polski Walczącej), żółwie (propagujące powolną pracę dla okupanta) czy świnie (zniechęcające do chodzenia do kin i oglądania niemieckich filmów). Wielu uczniów na opakowaniach umieściło podobizny Zośki, Alka i Rudego - ludzi, którzy najbardziej cenili braterstwo oraz służbę ojczyźnie.
Uczniowie z zaangażowaniem prezentowali opracowane materiały. Sam projekt pomógł im zrozumieć trudny czas wojny.
Nauczyciel języka polskiego
Żaneta Sitkowska
POZNAJ POLSKĘ - GADŃSK 12.10.2022 r.
- 47
12 października 2022 r. uczniowie Naszej Szkoły pojechali do Gdańska. Wycieczkę zorganizowano w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę". Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej. Panie przewodniczki opowiadały młodym turystom o tragicznym doświadczeniu wojny, o jej genezie i skutkach. Zwiedzający przyglądali się rekonstrukcji mieszkania warszawskiej rodziny w różnych okresach – w czasie okupacji oraz w momencie kapitulacji Niemiec. Oprócz tego mogli choć przez chwilę poczuć się jak uczniowie z drugiej połowy lat trzydziestych. Kolejnym elementem wystawy była bowiem rekonstrukcja sali lekcyjnej. Dzięki zabiegom scenograficznym zwiedzający poznali ówcześnie nauczane przedmioty szkolne. Dowiedzieli się też, jakich obywatelskich postaw oczekiwano od dzieci. Na tych wiadomościach historycznych się jednak nie skończyło, ponieważ podróżnicy ruszyli w stronę gdańskiego Starego Miasta. Przewodnik zaprowadził uczestników wycieczki do Bazyliki Mariackiej, gdzie można było podziwiać słynny obraz Hansa Memblinga “Sąd Ostateczny”. Kolejnym budynkiem wartym obejrzenia okazał się dla zwiedzających Dwór Artusa. Przy fontannie Neptuna wykonano zaś pamiątkowe zdjęcie. Po satysfakcjonującym zwiedzaniu serca miasta uczniowie wraz z opiekunami udali się na obiad. Po nabraniu sił podróżnicy ruszyli w rejs statkiem, podczas którego wszyscy poczuli ducha historii. Terminal Promowy Westerplatte był już ostatnim punktem wycieczki, dlatego wszyscy uczestnicy wsiedli do autokaru i bezpiecznie wrócili do domów.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
- 42
Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich osób związanych ze szkolnictwem. 12 października 2022 roku w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, której przewodniczyło motto, wypowiedziane przed laty przez Naszego Patrona - Janusza Korczaka : „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwijać ”. Swą obecnością zaszczycili nas Zaproszeni goście w osobach: emerytowani pracownicy szkoły, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Bartniczka-Pani Mirosława Stankowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców-Pani Agnieszka Mańkowska wraz z Zarządem. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie swoje występy zaprezentowali uczniowie klas: 2, 3, 4, 7 i 8 pod kierunkiem swoich wychowawców i Pana Krzysztofa Domerackiego. Podczas uroczystości Samorząd Uczniowski wręczył zgromadzonym pracownikom kwiaty, a dyrektor szkoły-Pani Halina Murlik ciepłymi słowami uznania podziękowała za trud wykonywanej pracy nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym szkoły. Wyróżnieni pracownicy szkoły otrzymali z rąk Dyrektora pamiątkowe Dyplomy. Rada Rodziców, w podziękowaniu przekazała na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów i słodką niespodziankę. Podczas uroczystości zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas 0-8 pt. „Nauczyciel w oczach ucznia”, którego organizatorem była Pani Klaudia Domżalska. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu.
* Podczas uroczystości został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".
Zdjęcie zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym z ww. projektu.
#LaboratoriaPrzyszłości