POZNAJ POLSKĘ - WARSZAWA 31.05.2022 r.
- 67
W dniu 31 maja uczniowie klas 5 i 6 wraz z opiekunami: p. Magdaleną Pankowską, p. Tetyaną Kybalyuk i p. Michaliną Kościkiewicz udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany dzięki dofinansowaniu w ramach programu MEiN „Poznaj Polskę”.
Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Legii. Przewodnik oprowadził nas po obiekcie, mieliśmy możliwość siedzieć na trybunach i w ekskluzywnych lożach. Weszliśmy na sławną „Żyletę” – trybunę północną, zajmowaną przez najbardziej zagorzałych kibiców, zajrzeliśmy do piłkarskiej szatni, siedzieliśmy na ławce rezerwowych.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Parku Łazienkowskim. Dzieci mogły tam podziwiać piękno przyrody i niezwykłą architekturę.
Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach.
Był czas na zakup pamiątek. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad.
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Narodowego, jednego z największych muzeów w Polsce. Uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych. W trakcie zajęć poszerzyli wiedzę z zakresu historii i mitologii, motywów literackich. Mieli niepowtarzalną okazję obcowania z autentycznymi dziełami sztuki.
Opracowała: Michalina Kościkiewicz
MAZURY 27.05.2022 r. - wycieczka klas: 7, 8a i 8b
- 51
27 maja uczniowie klas: VII, VIII a i VIII b byli na wycieczce na Mazurach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu organowego. Kolejny etap to Gerłoż i kwatera Hitlera - ,,Wilczy Szaniec’’. Wielkie wrażenie zrobił na nas ogrom tych budowli. Wprawdzie zburzone, ale ogromne. Ciekawostką jest fakt, że 20 lipca 1944 r. jeden z oficerów dokonał zamachu na Hitlera w Wilczym Szańcu ( zamach się nie powiódł). Z Gerłoży pojechaliśmy do Galindii - stylizowanej staropruskiej osady. Galindowie byli odrębnymi plemionami Bałtów. Tu ,,cofnęliśmy się’’ o kilkanaście wieków wstecz i mieliśmy okazję poznać ich życie i obyczaje. To była ciekawa lekcja historii. Ostatnim etapem naszej wycieczki był spływ piękną, niezwykle czystą rzeką - Krutynią. Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem, nad którym upieczone kiełbaski smakowały wyjątkowo.
Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie wycieczki.
Wycieczkę zorganizowali nauczycele: p. Barbara Szóstakowska, p. Marta Sobiesierska i p. Jakub Zakrzewski.
POZNAJ POLSKĘ - TORUŃ 27.05.2022 r.
- 10
W dniu 27 maja 2022 r. uczniowie klas pierwszej i drugiej pod opieką wychowawców: p. Bożeny Gutowskiej, p. Ewy Jakubowskiej oraz p. Bernadety Śliwińskiej pojechali na wycieczkę do Torunia. Była to wycieczka zorganizowana w ramach programu rządowego Poznaj Polskę. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Piernika. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wystawy i słuchali przewodnika, który przedstawił historię toruńskich pierników. Niespodzianką była degustacja owych smacznych ciasteczek. W teatrze Baj Pomorski obejrzeliśmy przedstawienie pt. Słowik. Zarówno przedstawienie, jak i sam teatr zrobiły ogromne wrażenie na małych widzach. Kolejnym wydarzeniem był smaczny obiad, apetyt dopisywał. Posileni, udaliśmy się na spacer po przepięknej toruńskiej Starówce. Pilot Naszej Wycieczki pokazał wiele pięknych miejsc i ciekawie o nich opowiedział. Nie ma wycieczki bez pamiątek, więc i na to był czas. Wśród nich nie mogło zabraknąć słynnych pierników. Ostatnim przystankiem było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tam przez ponad dwie godziny nauka przeplatała się z dobrą zabawą. Tak minął dzień. Zadowoleni, szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.
Egzamin ósmoklasisty 24-26.05.2022 r.
- 32
Ponad pół miliona uczniów w całej Polsce przystąpiło w dniach 24,25,26 maja 2022r. do egzaminu ósmoklasisty zgodnie z harmonogramem.
24 maja (wtorek), godz. 9:00 - język polski (120 minut)25 maja (środa), godz. 9:00 - matematyka (100 minut)
26 maja (czwartek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny (90 minut)
Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.
Testy - podobnie jak w ubiegłym roku - były przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu 2020 r., a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej.To zawężony katalog wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu uczniowie otrzymają 8 lipca.
Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia - to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.
Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty są publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych.
EGZAMINONOCKA
20 maja 2022r. uczniowie klasy 8a Naszej Szkoły pod opieką nauczyciela języka polskiego- Pani Marleny Gołkowskiej uczestniczyli w wydarzeniu zwanym „Egzaminonocka”. Celem tego spotkania było szybkie powtórzenie materiału z języka polskiego przed egzaminem ósmoklasisty. Wydarzenie on-line organizowane było „ na żywo” przez profil LEKCJE SZYTE NA MIARĘ. Uczniowie klasy 8a powtarzali zakres wiedzy i opanowane umiejętności od godz. 17.00 do 23.00. Ta nowoczesna forma utrwalania wiedzy cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy wysoka frekwencja. W całym wydarzeniu brało udział 6 500 uczniów z całej Polski, niektóre połączenia były grupowe, np. nasze. Była to też świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, bo czas rozstania ósmoklasistów zbliża się nieuchronnie.
II Powiatowy Konkurs Historyczny pod Patronatem Starosty Brodnickiego
13 maja odbył się II Powiatowy Konkurs Historyczny. Z Naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Bartosz Sulkowski i Rafał Celiński. Konkurs dotyczył historii Ziemi Michałowskiej. Bartek Sulkowski zajął IV miejsce , Rafał Celiński otrzymał wyróżnienie.
Gratulacje!
Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii – Pani Barbary Szóstakowskiej
TURNIEJ RECYTATORSKI "O PIÓRO JANA BRZECHWY"
- 12
Dnia 17.05.2022 r. w Brodnickim Domu Kultury odbył się Turniej Recytatorski"O pióro Jana Brzechwy"2022. W Konkursie tym wzięli również udział uczniowie Naszej szkoły: Adam Wróblewski (kl. I), Jakub Renkel (kl. I), Zuzanna Motylińska (kl. II), Oliwia Żółtowska (kl. II), Ida Długińska (kl. III a), Amelia Filipkowska (kl. III a), Marcel Piechowski (kl. III a), Sebastian Żbikowski (kl. III a) oraz Wiktoria Grotkowska (kl. IV). Celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych sztuką recytatorską, popularyzacja polskiej literatury dziecięcej. Wszystkie Dzieci prezentowały piękne wiersze Polskich Poetów. Uczniowie godnie reprezentowali Naszą Szkołę. W kategorii klas 1-3 Ida Długińska zajęła III miejsce. Laureatce oraz wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy!!!
Wycieczka klas IIIa i IIIb do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "WILGA" w Górznie.
- 26
W dniach 18-19 maja 2022 roku uczniowie klasy III a i III b Naszej Szkoły wraz z wychowawcami: p. Luizą Jórkowską i p.Michaliną Kościkiewicz brały udział w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Górznie. Dzieci zwiedziły fragment Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał i prezentował roślinność. Zwrócił uwagę na sposoby ochrony roślin przed zwierzętami, które je niszczą. Poinformował nas o tym jak chronić się przed kleszczami, o prawidłowym postępowaniu w przypadku ugryzienia oraz o chorobach przenoszonych przez kleszcze. Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie na temat prawidłowej segregacji śmieci. Odpowiednie sortowanie sprawia, że możemy dać im drugie życie-coraz więcej rzeczy , z których korzystamy na co dzień, pochodzi z odzysku materiałowego. Świętowaliśmy również urodziny koleżanki Amelki. Było głośne „STO LAT”, życzenia, dmuchanie świeczek, no i oczywiście wspaniały, smaczny tort. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Ośrodka "Wilga" w Górznie za tak interesująco i miło spędzony czas. Uczestnictwo w warsztatach było ciekawą i zarazem praktyczną lekcją przyrody. Chętnie skorzystamy w przyszłości z tak atrakcyjnej oferty.
Lektura na wieszaku
- 1
16 maja- Dzień Patrona
- 65
"DZIECI! DUMNE MIEJCIE ZAMIARY, GÓRNE MIEJCIE MARZENIA I DĄŻCIE DO SŁAWY. COŚ Z TEGO ZAWSZE SIĘ STANIE"
Tymi słowami Janusz Korczak zwracał się do swoich wychowanków, kiedy chciał zmotywować ich do działania. 16 maja obchodziliśmy Święto Patrona Naszej Szkoły. Jednocześnie tego dnia przypadała 14 Rocznica nadania Naszej Szkole Imienia Janusza Korczaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Przewodnicząca Gminnej Komisji Oświaty-Pani Mirosława Stankowska, Pan Kazimierz Zawisza- emerytowany Dyrektor Naszej Szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Uroczysta Akademia w wykonaniu uczniów klasy 7 przybliżyła wszystkim życie i twórczość Janusza Korczaka. Podczas uroczystości Szkolny Chór pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Domerackiego zaprezentował piosenki związane z tematyką Patrona. Odbył się również Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku, którego laureatami zostali: Zuzanna Motylińska z klasy II oraz Bartosz Sulkowski z klasy VIIIB. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom. Prezentacja zawierająca biografię Naszego Patrona utrwaliła zebranym wiedzę o Patronie. Podczas uroczystości głos zabrał również Pan Kazimierz Zawisza, który w roku 2008 wspólnie z Gronem Pedagogicznym, Uczniami i Rodzicami Uczniów zadbał o Nadanie Naszej Szkole Imienia Janusza Korczaka. Na zakończenie nauczyciele: Pani Barbara Michalska, Pani Luiza Jórkowska oraz Pani Ewa Jakubowska wręczyli uczniom nagrody za udział i zdobycie wysokiej punktacji w konkursie Kangur Matematyczny- kategoria ŻACZEK-Kulwicka Dagmara – kl. II, kategoria MALUCH-Mańkowska Maja – kl. 3a, kategoria BENIAMIN- Margalski Kamil- kl. 6, kategoria KADET- Celiński Rafał – kl. 8b.
Podczas uroczystości zostali również nagrodzeni uczniowie klasy 8b, którzy wzięli udział w konkursie czytelniczym i tym samym sprawdzili swój poziom wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Byli to:
I miejsce - Rafał Celiński
II miejsce - Łukasz Bieńkowski
III miejsce – Julia KozłowskaNagrody dla wszystkich uczniów ufundowała Rada Rodziców Naszej Szkoły.
Pani Barbara Szóstakowska pogratulowała uczniom, którzy reprezentowali Naszą Szkołę w Powiatowym Konkursie Historycznym. Uczeń klasy 8b – Bartosz Sulkowski zajął 4 miejsce, a Rafał Celiński z klasy 8b zdobył wyróżnienie.
Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:
Pani Marty Sobiesierskiej, Pani Katarzyny Gerczuk, Pani Żanety Sitkowskiej, Pani Donaty Majewskiej- Torby oraz Pana Krzysztofa Domerackiego.
12 MAJA- ŚWIATOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
Z okazji Święta Pielęgniarek CAŁA społeczność Naszej Szkoły składa Wszystkim Pielęgniarkom i Położnym SERDECZNE PODZIĘKOWANIA za rzetelną pracę, opiekę i szacunek jakim w codziennej pracy obdarzacie każdego Pacjenta. Niech Wasza praca na rzecz chorych budzi w Was dumę i satysfakcję, a uśmiech i wdzięcznoość pacjentów zawsze towarzyszy Wam w Waszej trudnej służbie.Jednocześnie składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności, spełnienia marzeń oraz samych pogodnych dni. Uczniowie szczególne słowa wdzięczności skierowali do Naszej Szkolnej Pielęgniarki-Pani Marioli Jakubowskiej.
WYCIECZKA KLAS TRZECICH DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W MAŁYM LEŹNIE
- 15
Dnia 9 maja uczniowie klas 3a i 3b wraz z wychowawcami- Panią Luizą Jórkowską i Panią Michaliną Kościkiewicz pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Małym Leźnie. Wycieczka zorganizowana była w ramach „Programu dla Szkół”. „Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Projekt skierowany jest do dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej, klas I-V. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania i stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane przez szkoły podstawowe. Wycieczka była właśnie takim działaniem towarzyszącym realizacji i przebiegu powyższego programu. Podczas pobytu w gospodarstwie dzieci zwiedziły stajnię, uczyły się zasad zachowania bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwięrzętami oraz podstaw opieki nad koniem. Miały możliwość bezpośredniego kontaktu z kucykami, osłami, mułami, świnką wietnamską , barankiem i pieskami, które cały czas towarzyszyły nam. Dużym zainteresowaniem cieszyła się świnka wietnamska o sympatycznym imieniu - Edek. Dzieci zdobyły informacje na temat zdrowego odżywiania i sposobach spędzania wolnego czasu. Kolejnym punktem naszej wyprawy było wspólne ognisko i pieczenie smacznych kiełbasek. Na koniec każdy mógł spróbować jazdy na kucyku.
Koszty przejazdu oraz przeprowadzona prelekcja dot. zdrowego odżywiania i trybu życia zostały pokryte przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Bardzo dziękujemy Gospodarzom – Państwu Michalak za serdeczne przyjęcie nas w swoim gospodarstwie.
ODPADY SEGREGUJEMY- ZDROWO ŻYJEMY!!!!
- 2
W dniu 9 maja 2022 r. w naszej szkole odbyły się prelekcje ekologiczne dla klas 0-8 na temat związany z recyklingiem i odzyskiwaniem surowców wtórnych, z położeniem szczególnego nacisku na prawidłowe dysponowanie odpadami w gospodarstwach domowych. Podczas spotkania, uczniowie utrwalili sobie informacje dotyczące obowiązku segregowania odpadów, co to jest recykling, jakie zagrożenia dla środowiska niesie zaśmiecanie naszej planety. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki: długopisy, piórniki i kredki.
Prelekcja została przeprowadzona przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych z Lipna w ramach współpracy w zakresie wywozu odpadów i ich właściwej segregacji.
TWOJE DECYZJE-TWOJE ŻYCIE- spektakl profilaktyczny
- 3
10 maja 2022r. uczniowie naszej Szkoły obejrzeli spektakl profilaktyczny pt: „Twoje decyzje - Twoje życie”. Spektakl został opracowany i przygotowany przez Studio Art Profilaktyka, a prowadzący- Włodzimierz Dudek - to muzyk od kilkudziesięciu lat związany z polską sceną rockowo- bluesową. Będąc aktywnym, świetnym gitarzystą i obserwatorem życia, artysta natknął się na szereg sytuacji gdzie alkohol, przemoc i narkotyku były przyczyną ludzkiego nieszczęścia. Muzyk opowiedział uczniom osobiste przeżycia i spostrzeżenia i choć nigdy nie był uzależniony, patrzył jednak na tragedie będące konsekwencją uzależnień. Spektakl pt. „Twoje decyzje- twoje życie”, był również kompendium wiedzy na temat działania i konsekwencji jakie niosą za sobą narkotyki, uczył także jaką podstawę powinni zachować młodzi ludzie podczas zetknięcia się z tym nałogiem. Artysta zagrał na gitarze kilka utworów, które bardzo spodobały się młodej publiczności.
Dziękujemy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Bartniczce za pokrycie całego kosztu spektaklu.
Szkolny Konkurs Recytatorski - Poezja Polskiego Romantyzmu
- 53
Dnia 10 maja 2022r. w Naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. “POEZJA POLSKICH ROMANTYKÓW”. Tematyka konkursu wynika z faktu , iż patronem roku 2022 są Polscy Romantycy. W konkursie wzięło udział 17 uczestników z klas IV- VI.
Recytację uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
p. Halina Murlik- dyrektor szkoły
p. Barbara Szóstakowska- nauczyciel historii
p. Alicja Dombrowska- Rada Rodziców
p. Agnieszka Mańkowska – Rada Rodziców.
Jury oceniając wykonawców brało pod uwagę dostosowanie wiersza do wieku uczestników i tematyki konkursu, interpretację, kulturę słowa , opanowanie pamięciowe utworu, ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii klas IV-VI laureatami zostali:
I miejsce - Wiktoria Grotkowska- kl. 4
II miejsce - Agata Celińska- kl.4
III miejsce- Aleksandra Sulkowska- kl. 5
W kategorii klas VII-VIII laureatami zostali:
I miejsce - Andrzej Bloch- kl.8a
II miejsce- Kacper Buńka- kl. 8b
III miejsce- Amelia Rosińska – kl. 8b
Wyróżnienie - Daria Dreślińska - kl. 7
Wyróżnienie - Igor Kołecki - kl. 8a
Wiktoria Grotkowska będzie reprezentowała Naszą Szkołę podczas Turnieju Recytatorskiego ”O Pióro Jana Brzechwy” w Brodnickim Domu Kultury w dniu 17 maja 2022r.
Uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a Radzie Rodziców- za ufundowanie nagród książkowych wyróżnionym wykonawcom.
Organizator konkursu: Marlena Gołkowska
Wyniki szkolnego konkursu geograficznego "Znam Polskie Parki Narodowe"
26.04.2022r. w ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się szkolny konkurs geograficzny "Znam Polskie Parki Narodowe". W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas 8a i 8b. Laureatami konkursu zostali uczniowie:
Mikołaj Gronowski kl.8a - I miejsce
Andrzej Bloch kl.8a - II miejsce
Natalia Lichocka kl.8a - III miejsce
Tomasz Bartkowski kl.8a - wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na uroczystym apelu z okazji Świąt Majowych w dniu 29 kwietnia.
Organizator konkursu:D. Zakrzewska
MAJOWE ŚWIĘTA
Przed nami czas trzech Świąt Majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Dnia 29 kwietnia 2022r. – w piątek, odbyła się w Naszej Szkole z tej okazji uroczysta Akademia. Uczniowie klasy 8b pod kierunkiem Pani Barbary Szóstakowskiej, Pani Marleny Gołkowskiej i Pana Krzysztofa Domerackiego zaprezentowali ciekawą część artystyczną poświęconą wydarzeniom Tych Dni. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Bartniczka- Pan Wiesław Biegański, oraz Gminna Komisja Oświaty, którą reprezentowali: Pani Mirosława Stankowska, Pan Kazimierz Zawisza oraz Pan Zbigniew Kucharski.
47
ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ – Dzień Ziemi 2022
25 kwietnia 2022r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi . Głównym przesłaniem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy i organizowanie różnorakich działań prowadzących do przeciwdziałania zanieczyszczaniu środowiska oraz dbaniu o Ziemię i jej zasoby. W pierwszej części uczniowie zostali zapoznani z historią i ideą obchodów Dnia Ziemi, a następnie przedstawiciele poszczególnych klas lub całe klasy zaprezentowały wiersze, piosenki, plakaty i hasła propagujące postawy proekologiczne. Uczniowie wiedzą i są świadomi tego, jak należy dbać o Ziemię. Podczas apelu zostały wręczone nagrody laureatom szkolnych konkursów plastycznych związanych z ekologią:
pt. „Zainwestuj w Naszą Planetę”
Kategoria: klasy I-III:
I miejsce - Ida Długińska z kl. III a
II miejsce - Zuzanna Motylińska z kl. II
III miejsce - Jakub Watkowski z kl. III b
Kategoria: klasy IV-VIII:
I miejsce - Bartosz Stefański z kl. VI
II miejsce - Mateusz Mezibrocki z kl. VIOrganizator konkursu - Pani Donata Majewska- Torba
pt. „ Mamy tylko jedną Ziemię”
W kategorii klas „0” – III zwyciężyli:
Miejsce I
- Maksymilian Kwaśniewski kl. 1.
- Dagmara Kulwicka kl. 2.
- Ida Długińska kl. 3a
Miejsce II
- Kamil Ławicki kl. 1.
Miejsce III
- Lilianna Wrzesińska kl. 1.
W kategorii klas IV – VIII
Miejsce I
- Aleksandra Sulkowska kl. 5.
Miejsce II
Wiktoria Grotkowska kl. 4.
Miejsce III
- Mateusz Mezibrocki kl. 6.Organizatorzy konkursu –Pani Bożena Gutowska oraz Pani Bernadeta Śliwińska
Przygotowanie uroczystości :
Pani Danuta Zakrzewska i Pani Donata Majewska-Torba
33
KLASY 7 i 8 NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM "MAŁY KSIĄŻĘ"
„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.
20 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 7, 8a i 8b wyjechali do Brodnickiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Mały książę”- pełną poezji i mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości i życiu. Obejrzeli historię przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. Spektakl w swej treści przedstawił niewiarygodne przygody Małego Księcia, zagubionego w dorosłym świecie, dostarczył niezapomnianych wrażeń i zwrócił uwagę na to co w życiu ważne. Przesłanie spektaklu było takie, że każdy potrzebuje miłości i przyjaźni, ale należy o nią dbać.
WYCIECZKA NA SPEKTAKL TEATRALNY
20 kwietnia 2022r. uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas 1. i 2. pod opieką swoich wychowawców wybrali się do Brodnickiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. „ Jaś i Małgosia”. Na scenie wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widownia była zachwycona grą aktorów w przepięknej scenografii. Wszyscy z uwagą śledzili losy głównych bohaterów Jasia i Małgosi.
9
Godziny dzwonków
Niedziela 20.04.2025- liczba odwiedzin: 1251684