22 marca 2024 r. zakończyliśmy szkolne eliminacje konkursu pożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom". Zainteresowanie konkursem wśród uczniów Naszej szkoły było duże. Do pierwszych eliminacji przystąpiło: w kategorii klas 1 - 4 - z klasy 4- 2 uczniów , natomiast w kategorii klas 5- 8 - aż 41 uczniów. W eliminacjach końcowych do etapu gminnego ostatecznie zakwalifikowali się następujący uczniowie: Zuzanna Motylińska i Roksana Domżalska- obie uczennice z klasy 4- kategoria klasy: 1- 4. Amelia Filipkowska, Marcel Piechowski, Sebastian Żbikowski, Kamil Margalski oraz Krystian Piórkowski- kategoria klasy: 5-8 Za udział w konkursie szkolnym w/w uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy Radzie Rodziców Naszej Szkoły za ufundowanie nagród, a uczniom życzymy dalszych sukcesów na etapie gminnym, który odbędzie się 25 marca 2024r. w Bartniczce.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ- eliminacje szkolne zakończone!!!
☀️Przywitanie wiosny!🌳🦋
- 1
🦋🌷🌺
4
XXII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych w Bobrowie 🌺🌿
Uczennice: Wiktoria Grotkowska, Angelika Mergel, Nikola Ramowska, Julia Szrama wraz z nauczycielką p. Klaudią Domżalską zaprezentowały naszą palmę wielkanocną podczas powiatowego konkursu w Bobrowie.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia i filmik zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
GAIKI PRZYGOTOWANE - MOŻEMY WYRUSZAĆ NA POWITANIE WIOSNY !!!
21 marca uczniowie klasy 1 przygotowali gaiki. Jutro - 22 marca wyruszamy na powitanie wiosny!!!!!
Szalony Wiosenny Tydzień 🧦... CZWARTEK, czyli dzień kolorowej skarpetki
21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa.
Nasza Szkoła, jak każdego roku, obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji najmłodsi wysłuchali bajki edukacyjnej o „Skrzydlince Motylince”. Dzięki niej dzieci dowiedziały się, na czym polega zespół Downa. Bajka ta była dodatkiem do dwóch różnych skarpetek.
Kangur matematyczny 🦘📏📐
Dnia 21 marca w naszej szkole został przeprowadzony Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny 2024”, którego organizatorem było jak co roku Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauki Matematycznej z Torunia. Głównym celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia. Uczestnicy przez 75 minut zmagali się z pytaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły. W kategorii Żaczek wzięło udział 6 osób, Maluch: 12, Beniamin: 5, natomiast w kategorii Kadet wzięło udział 4 uczniów. Każdy z uczestników konkursu otrzymał układankę - tangram chiński. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy zaangażowania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
7
Palma wielkanocna
Dzisiaj do naszej szkoły przybyły Panie: Małgorzata Bloch, Anna Jabłońska ,Natalia Rutkowska oraz Magdalena Mezibrocka, które przygotowały dla Naszej szkoły piękną palmę wielkanocną. Świąteczna ozdoba powstała z tradycyjnych materiałów, tj.: bukszpan, suszone trawy, oraz kwiaty z bibuły, które wcześniej przynieśli uczniowie.
W piątek - 22.03. Palma weźmie udział w konkursie Palm wielkanocnych w Bobrowie.
Wszystkim Paniom za poświęcony czas i zaangażowanie BARDZO DZIĘKUJEMY i trzymamy kciuki!
Nowy system biblioteczny 📚
Nasza szkoła przygotowuje się do wprowadzenia cyfrowego systemu bibliotecznego: E- biblioteka Librus. W związku z tym we wtorek nauczycielki: p. B. Szóstakowska oraz p. K. Domżalska wzięły udział w szkoleniu dla bibliotekarzy. W spotkaniu uczestniczyła też Dyrektor szkoły - Alicja Ziętarska.
Szalony Wiosenny Tydzień 🙃 Dzień na opak,czyli WTOREK
Dzień na opak - tego dnia uczniowie naszej szkoły wyglądali i zachowywali się „trochę inaczej”. Wszystko zależało od ich poczucia humoru i wyobraźni. Niektórzy z nich założyli ubrania na lewą stronę lub tyłem na przód. Zamiast "dzień dobry" można było usłyszeć też "dobranoc".
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Szalony Wiosenny Tydzień, czyli WIELKIE ODLICZANIE DO WIOSNY- Poniedziałek...3
Dniem bez plecaka uczniowie naszek szkoły rozpoczęli szalony tydzień, który przygotuje nas na przyjście wiosny. Rozpoczynamy wielkie odliczanie!
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Sukces Bartka Kamińskiego 🏆
Uczeń klasy 7 - Bartek Kamiński został finalistą Konkursu przedmiotowego z geografii w roku szkolnym 2023/2024, którego Organizatorem był kujawsko-pomorski Kurator Oświaty.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z całego województwa kujawsko -pomorskiego, a Bartek uzyskał 78% i zdobył tytuł finalisty. Do konkursu przygotowała go nauczycielka geografii - p. Danuta Zakrzewska.
Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!
WIEMY WIĘCEJ O BOCIANIE BIAŁYM- CIEKAWA LEKCJA W KLASIE 1
- 8
15 marca 2024r. klasę 1 odwiedził niezwykły gość - pracownik Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego- Pani Barbara Beszczyńska. Pani Beszczyńska opowiedziala pierwszakom o życiu i wędrówkach bociana białego. Uczniowie obejrzeli ciekawy film edukacyjny oraz wykonali prace plastyczno- techniczne. To była ciekawa lekcja!!!!
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Wiosennie u przedszkolaków-siejemy rzeżuchę 🌱🌱🌱
- 6
Małymi krokami nadchodzi wyczekiwana wiosna. Wielkanoc już tuż tuż, więc przedszkolaki zasiały rzeżuchę!🌱🌱🐰🐰🐇🐇 Rzeżucha jest symbolem sił witalnych i rodzącego się życia. Przedszkolaki codziennie podlewają roślinki i obserwują ich wzrost!
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości.
Zajęcia kreatywne, czyli przygotowujemy się do powitania wiosny 🦋🌺
Podczas dzisiejszych zajęć kreatywnych uczniowie -pod czujnym okiem p. W. Ramowskiej oraz nauczycielki p. Klaudii Domżalskiej -wykonali tradycyjną kukłę marzanny. Wykorzystali do tego słomę, bibułę, a także wstążki i sznurek.
Topienie marzanny to jeden z niewielu starosłowiańskich obrzędów, który do dziś jest kultywowany.
Gdy po jesieni obumierała natura, wierzono, że to przez Marzannę – stąd utożsamianie jej z zimą. "Śmierć" marzanny zgodnie z ludowymi wierzeniami oznaczała budzenie się przyrody do życia, a więc początek wiosny. Symbolem marzanny była kukła, którą starosłowiańskim zwyczajem palono lub topiono. Wierzono, że obrzęd ten to pewnego rodzaju ofiara mająca zapewnić przyszły urodzaj. Najpierw kukłę po wszystkich domach na wsi obnosiły dzieci, które dodatkowo trzymały w rękach gałązki jałowca. W trakcie tego obrzędu marzanna była wkładana do każdego mijanego zbiornika z wodą, co miało symbolizować jej podtapianie.
Pod koniec dnia kukłę zabierali starsi mieszkańcy wioski i wyprowadzali poza granicę wsi, a następnie podpalali i wrzucali do wody.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria przyszłości.