Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.
KOMUNIKAT DYREKTORA CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ z 24 KWIETNIA 2020 r. W SPRAWIE HARMONOGRAMU PRZEPROWADZANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W 2020 ROKU
NAUCZANIE W DOMU- JAK ZADBAĆ O SWOJE EMOCJE I ZDROWIE PSYCHICZNE W CZASACH PANDEMII, IZOLACJI, KWARANTANNY?
SKUTECZNA NAUKA SŁÓWEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.
W związku z powyższym, w czwartek, 9 kwietnia, piątek, 10 kwietnia oraz we wtorek 14 kwietnia br.
nie prowadzimy zajęć dydaktyczno-wychowawczych
z uczniami w formie kształcenia na odległość.
Życzę Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom
oraz Pracownikom niepedagogicznym Szkoły Podstawowej w Radoszkach przede wszystkim zdrowia, a Świąteczny czas niech napełni wszystkich mocą Zmartwychwstałego Pana !!!
Dyrektor szkoły: Halina Murlik
Radoszki, 3 kwietnia 2020 r.
OGŁOSZENIE
Informuję, że w dniach 6-14 kwietnia 2020 r. budynek Szkoły Podstawowej w Radoszkach będzie zamknięty. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny z dyrektorem szkoły:
tel. 606 945 521
lub mailowy: spradoszki@wp.pl
Dyrektor szkoły:
Halina Murlik
BEZPŁATNE PODRĘCZNIKI W WERSJI ELEKTRONICZNEJ
DOBRE PRAKTYKI POMAGAJĄCE ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS LEKCJI ONLINE
Szkoła z TVP
PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
Radoszki, 27 marca 2020 r.
KOCHANI UCZNIOWIE - ÓSMOKLASIŚCI ,
SZANOWNI RODZICE!!!
Poniżej przekazuję informację dotyczącą próbnego egzaminu ósmoklasisty, który przeprowadzimy w naszej szkole w dniach:
30 i 31 marca oraz 1 kwietnia 2020 r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne
udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów np. z dysleksją. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języka angielskiego, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
- 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
( czas pisania – 120 minut), uczniowie z dysleksją- 180 minut.
- 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
( czas pisania – 100 minut), uczniowie z dysleksją- 150 minut.
- 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski
( czas pisania – 90 minut), uczniowie z dysleksją- 135 minut.
Zasady oceniania rozwiązań zadań zostaną w pierwszej kolejności przekazane wyłącznie dyrektorowi szkoły za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. Następnie dyrektor udostępni je (np. e-mailem) nauczycielom, którzy będą sprawdzali Wasze prace.
Wskazane jest, abyście – po pobraniu materiałów ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie. Nauczyciele: Pani Barbara Michalska, Pani Marlena Gołkowska oraz Pani Tetyana Kybalyuk przekażą Wam informację, dotyczącą dogodnej formy przekazania rozwiązań zadań do nauczyciela, który po otrzymaniu od Was rozwiązań zadań będzie mógł je sprawdzić i ocenić oraz przekazać Wam informację zwrotną, np.:
- w postaci krótkiego komentarza w e-mailu;
- podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
- w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.
Kochani uczniowie!
Proszę, aby próbny egzamin ósmoklasisty był przez Was przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu tj. godzina rozpoczęcia i pracy z arkuszem egzaminacyjnym - wg wyżej wskazanej oraz samodzielne rozwiązywanie zadań. Choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania, jednakże egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla Was – KOCHANI, a odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po Waszej stronie.
Próbny egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie Wam kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które już opanowaliście w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).
Szanowni Rodzice!
Stwórzcie Waszemu dziecku w domu odpowiednie warunki, aby mogło w skupieniu i samodzielnie rozwiązać zadania egzaminacyjne.
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych. Możecie wraz z Rodzicami zapoznać się z ich zawartością oraz nieodpłatnie pobrać:
- informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
- przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
- arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
- arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
- osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
- filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.
Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami owocnej pracy podczas
próbnego egzaminu- dyrektor szkoły :
Halina Murlik
Praktyczne porady dla uczniów i rodziców
ZDALNE NAUCZANIE
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu uczniów została uruchomiona Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, której celem jest prowadzenie zajęć lekcyjnych online (na chwilę obecną dla klas VIII i maturzystów). Docelowo będą wprowadzane zajęcia z wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole podstawowej.Program zajęć przygotowują wspólnie wszystkie kujawsko-pomorskie centra edukacji nauczycieli, zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.Wszelkie informacje dotyczące zdalnego nauczania, są przekazywane za pomocą e-Dziennika, przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.Jednocześnie zachęcamy uczniów do korzystania z innych wirtualnych stron:
- Matematyczne ZOO - nauka matematyki
- W-F online - ćwicz w domu
- Wordwall - ćwiczenia interaktywne
- SQULA.pl - gry i quizy ze wszystkich przedmiotów szkolnych
- Zdalne Lekcje
- Lektury szkolne
- FB - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
- Muzeum II Wojny Światowej
- Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego (na żywo)
- Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej
- IPN Przystanek historia
- Ninateka - filmy dokumentalne, fabularne, reportaże, animacje, filmy eksperymentalne, zapisy spektakli teatralnych i operowych, rejestracje koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne oraz audycje radiowe
- Muzykoteka Szkolna
- Polskie Radio Dzieciom
List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty do uczniów.
Drodzy Uczniowie, zanim przystąpicie do ostatnich zmagań o jak najlepsze wyniki Waszej pracy w szkole, zanim przystąpicie do egzaminów zewnętrznych, zostajecie poddani niezwykle ważnemu egzaminowi z odpowiedzialności za siebie i za innych. Tak bowiem należy traktować 14-dniowy okres zawieszenia zajęć edukacyjnych. Choć dla wielu z Was jawi on się jako przyjemny czas odpoczynku od szkoły, i z pewnością taki też będzie, to warto zastanowić się, jak go wykorzystać z pożytkiem dla siebie i innych. Ci z Was, którzy z różnych powodów nie będą mogli uczestniczyć w kontaktach online ze swoimi nauczycielami, mają wiele możliwości, by nie zaprzestawać nauki czy też samokształcenia.
Jednak najważniejszą sprawą jest Wasze zdrowie. Dbając o nie, zadbajcie też o zdrowie innych. Stąd mój gorący apel o unikanie większych skupisk ludzkich, typu centra handlowe. Miejcie na uwadze fakt, że możecie być nosicielami koronawirusa, który z Wami, młodymi i zdrowymi ludźmi, obejdzie się łagodnie, ale przekazany przez Was osobom starszym i schorowanym może stać się przyczyną ich poważnej choroby, a nawet śmierci. Bądźcie roztropni w zagospodarowywaniu tego „wolnego czasu”. Niech Wasza odpowiedzialna postawa sprawi, że rozprzestrzenianie się koronawirusa zostanie powstrzymane. Życzę Wam zdania tego egzaminu.
Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty
Igrzyska Wiedzy
- 19
VII IGRZYSKA WIEDZY
5 marca 2020 r. w III LO w Brodnicy odbył się VII Regionalny Konkurs Międzyprzedmiotowy- Igrzyska Wiedzy 2020. Tegoroczny temat przewodni to:
BRODNICA – 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI.
Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tym konkursie. Szkołę reprezentowali ósmoklasiści. Pracę plastyczną pod hasłem „Pocztówka z Brodnicy” wykonały: Karolina Żbikowska i Aleksandra Gorczyńska. Natomiast zadania z wielu dziedzin nauki (literatura, historia, matematyka, fizyka, biologia z ekologią, geografia,, język angielski) wykonywali : Natan Przybylski, Elżbieta Renkel, Mikołaj Białkowski i Paweł Górka.
Dobór zadań miał na celu przełożenie wiedzy teoretycznej na wykorzystanie jej przez uczniów do celów praktycznych i nabycia konkretnych umiejętności. Pozostali uczniowie klasy 8 kibicowali swojemu zespołowi, wznosząc plakaty z hasłami motywującymi oraz okrzykami dopingującymi. W konkursie brało udział 17 zespołów ze szkół naszego regionu. Nasza drużyna zajęła IV miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz słodyczami. Nasz zespół otrzymał również wyróżnienie za jednolity, kolorowy strój . Konkurs ten to przykład rozwiązywania zespołowego zadań w przyjaznej atmosferze, duchu zdrowej rywalizacji a także dobrej zabawy.
Opiekunami w czasie konkursu były:
Pani Barbara Michalska i Pani Dorota Szwedowska.
Swoją obecnością uczniów wspierała również Pani Halina Murlik – dyrektor szkoły.
Wizyta strażaka w naszej szkole
Każdy z nas pamięta marzenia chłopca z opowiadania "Jak Wojtek został strażakiem". Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, dnia 26.02.2020 r. zaprosiliśmy do szkoły pana Karola Żbikowskiego (tatę naszego ucznia klasy Ia, Sebastiana) przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej w Górznie. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie z najmłodszych klas: "0", Ia, Ib. Pan strażak zaprezentował stroje strażaków: galowy i bojowy. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają poszczególne elementy stroju, co robią strażacy poza akcjami gaszenia pożaru, przypomniał o najważniejszych numerach alarmowych, właściwym postępowaniu w sytuacjach zagrożenia. Wszyscy słuchali z wielką uwagą. Była to bardzo pouczająca lekcja. jesteśmy wdzięczni panu K. Żbikowskiemu za poświęcony czas i cenne rady. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w siedzibie jednostki.
2
Bal karnawałowy
13 lutego uczniowie klas IV – VIII bawili się na balu karnawałowym. Bal otworzyła Pani Dyrektor – Halina Murlik, która powitała uczestników , podziękowała uczniom, którzy się przebrali i życzyła wszystkim udanej zabawy. Wszyscy bawili się doskonale w rytmie muzyki tanecznej, nad którą ,,czuwali’’: Filip Beszczyński z kl. VIII i Bartek Filipkowski z kl. VII. W trakcie zabawy były liczne konkursy z nagrodami. Był też słodki poczęstunek od Rady Rodziców. Każdy uczestnik wyszedł z balu z nagrodą lub upominkiem. To był udany wieczór. Wszyscy wrócili do domów w dobrych humorach.
Bal przygotował Samorząd Uczniowski z opiekunem Barbarą Szóstakowską.
3
Babciu dziadku kochamy Was!
22 stycznia 2020 r. do naszej szkoły dzieci klas 0-III zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Zebranych seniorów i wszystkich gości przywitała Pani dyrektor Hanna Szymańska, składając serdeczne życzenia. Przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, w którym mogły wyrazić swoją wdzięczność za ich trud oraz ich miłość. Były wierszyki i piosenki. Po odśpiewaniu 100 lat dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Dzieci do występu przygotowały wychowawczynie klas 0-III. Jeszcze raz wszystkim babciom i dziadkom składamy serdeczne życzenia.
21
Jasełka w kościele
W niedzielę 12 stycznia zostały wystawione Jasełka dla społeczności lokalnej w kościele parafialnym w Radoszkach. Jasełka przygotowały G. Piotrowska i L. Jórkowska.
9
Jasełka 2019
W czwartek 19 grudnia do naszej szkolnej stajenki przybyli wyjątkowi goście. Święta Rodzina powitała z ogromną radością m. in. pasterzy, królów oraz naszych ulubionych bajkowych bohaterów m.in. Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Calineczkę, pszczółkę Maję, Rybaka, Smerfetkę, Jasia i Małgosię, Pinokia, Dziewczynkę z zapałkami i dzieci. Goście przybyli z prezentami dla Dzieciątka oraz przesłaniem i życzeniami świątecznymi. Uczniowie z klasy VIII Elżbieta Renkel i Natan Przybylski opowiedzieli nam historię „Betlejemskiej Dobranocki”.
21
Turniej Mikołajkowy w halową piłkę nożną
We wtorek 10 grudnia na sali sportowej w Radoszkach spotkały się zespoły klasy VII i VIII w kolejnym Turnieju Mikołajkowym, w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców.
Dziewczęta - Zespół Bałwanka pokonał Śnieżynki 3:2.
Skład zespołu Bałwanka: Małgorzata Lejs (2), Klaudia Gronowska, Izabela Linowska, Magdalena Czepek, Karolina Żbikowska (1)
Chłopcy - I miejsce Sparta Rypin - 4pkt
II miejsce FC Brynica - 2pkt
III miejsce Gumisie - 1pkt
Skład zespołu Sparty Rypin: Kacper Kopczyński (1), Natan Przybylski, Sebastian Patalon, Eryk Rutkowski, Bartosz Filipkowski, Łukasz Kulkowski, Marcin Jabłoński.
Upominkami wyróżniono:
Małgorzatę Lejs (2)
Julię Przybylską (2)
Kacpra Kopczyńskiego (1)
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego
M. Kinczewska oraz J. Zakrzewski.
2