Nadszedł wreszcie ten upragniony dzień... Ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2022/2023. Już wkrótce rozpoczną się wymarzone wakacje. Dla uczniów klas 8 to chwila, kiedy opuszczą mury szkoły. Moment, kiedy pożegnają swoich kolegów, nauczycieli i wychowawcę. Z tej okazji w sali sportowej zgromadzili się uczniowie klasy 7 i 8, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Bartniczka - p. Wiesław Biegański, Przewodniczący Komisji Oświaty - p. Kazimierz Zawisza, Ks. kanonik - Tadeusz Breza oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkich przybyłych przywitała dyrektor szkoły - p. Alicja Ziętarska. Podczas części oficjalnej kończący szkołę uczniowie przekazali swoim młodszym kolegom sztandar oraz wręczyli im słodkie upominki. Siódmoklasiści złożyli zaś przyrzeczenie, że będą godnymi następcami i reprezentantami szkoły. Zaprezentowali też krótką część artystyczną skierowaną do przyszłych absolwentów. Nadszedł wreszcie wyczekiwany moment. Wychowawczyni klasy 8 - p. Alicja Ziętarska w pierwszej kolejności wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i nagrody ufundowane przez radę Rodziców wzorowym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Następnie świadectwa odebrali pozostali członkowie klasy 8. Wreszcie przyszedł czas na część artystyczną. Absolwenci odtańczyli poloneza oraz złożyli podziękowania pracownikom szkoły i swoim rodzicom. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowaną przez ósmoklasistów prezentację przedstawiającą spędzone w szkole lata. Prawdziwą niespodziankę sprawiła absolwentom nauczycielka - p. Bożena Gutowska, która zachowała prace plastyczne swoich dawnych uczniów, pt. "Moje marzenie". W ostatniej części uczniowie klasy 8 przekazali na ręce p. dyrektor pamiątkowe tablo oraz książki do biblioteki. Podziękowali również sekretarz szkoły -p. Magdalenie Rutkowskiej za okazywaną pomoc, wsparcie i niezwykłe zaangażowanie w uroczystości i wydarzenia klasowe. Nadszedł czas rozstania. W tym pożegnaniu jest smutek, kryje się wzruszenie, ale i nadzieja, że dacie sobie radę i zrealizujecie swoje marzenia. Coś się kończy, ale i coś się zaczyna… Właśnie kończy się nasza wspólna wędrówka, dzięki której, mamy nadzieję, zdobyliście niezbędne doświadczenie i rozwinęliście ważne umiejętności. Bądźcie silni i pełni wiary we własne możliwości, nie zniechęcajcie się trudnościami, w nowym środowisku spotkacie ciekawych, wartościowych ludzi oraz… PAMIĘTAJCIE O NAS – swojej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach.
Uroczyste Pożegnanie Absolwentów
- 43
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego oddziału przedszkolnego
- 23
W czwartek 22 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Radoszkach uroczyście zakończyły rok szkolny 2022/2023. Przybyłych gości oraz nauczycieli i uczniów powitała dyrektor szkoły - p. A. Ziętarska, która życzyła wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Następnie, przygotowane przez nauczycielki: wychowawczynię -p. Bernadettę Śliwińską i p. Andżelikę Kowalczyk, przedszkolaki zaprezentowały tańce, wiersze oraz piosenki. Po zakończeniu części artystycznej, dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Całość zakończono wspólnym zdjęciem i pełnymi wzruszeń życzeniami.
Apel podsumowujący rok szkolny 2022/2023
- 14
W środę 21 czerwca odbył się uroczysty apel podsumowujący zmierzający ku końcowi rok szkolny 2022/2023. Tego dnia dyrektor szkoły - p. A. Ziętarska nagrodziła wszystkich zasługujących na to uczniów. Wręczono zatem: pochwały dyrektora szkoły oraz dyplomy i nagrody za 100% frekwencję.
Apel, na którym ostatni raz w tym roku szkolnym zgromadziła się całą społeczność szkolna, był doskonałą okazją do wręczenia nagród za sukcesy odniesione w konkursach i projektach: Big challange oraz Insta.Ling, które zorganizowała p. T. Kybalyuk, Przyrodniczo-Technicznym "Od przyrodnika do technika" - koordynowany przez p. B. Wiercińską. Dodatkowo wyróżniono uczniów, którzy włączyli się w projekt fundacji "Emic". Dzięki nim oraz nauczycielkom: p. B. Gutowskiej, p. L. Jórkowskiej oraz p. H. Murlik nasza szkoła dołączyła do grona szkół przyjaznych uczniom i uczennicom z doświadczeniem migracji. Wszystkim wyróżnionym uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! BRAWO!
"Umiem pływać"
Kolejna grupa uczniów, jedenaścioro z klasy drugiej i czworo z klasy trzeciej od marca 2023 r. uczestniczyła w programie „Umiem Pływać”. Program „Umiem Pływać” to jedna z form aktywizacji polskich uczniów wspierana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzieci uczyły się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych. Wszyscy uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Była to nie tylko nauka, ale również wspaniała zabawa. Zajęcia odbywały się na basenie w Rypińskim Centrum Sportu pod okiem instruktorki pani Anety Westfal -Rupińskiej i ratowników. Opiekunem wyjazdów była pani Bożena Gutowska.
List od Senatora Rzeczypospolitej Polskiej - Ryszarda Bobera
PREZENTACJA "PRZYJAZNA SZKOŁA"
CERTYFIKAT " PRZYJAZNA SZKOŁA"
- 34
W roku szkolnym 2022/2023 realizowaliśmy w Naszej Szkole Program Edukacyjny „Przyjazna Szkoła” do którego zostalismy zakwalifikowani za pośrednictwem Fundacji EMIC. Ideą Programu było:
- zachęcanie społeczności szkolnej do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat migracji i uchodźctwa;
- stworzenie wewnątrzszkolnego zespołu ds. zarządzania migracją będącego wsparciem dla dzieci z doświadczeniem migracji i uchodźctwa w Naszej Szkole;
- integracja dzieci z doświadczeniem migracji i uchodźctwa ze społecznością szkolną;
- kształtowanie postaw otwartych na różnorodność kulturową;
- zwiększenie aktywności społecznej uczniów i uczennic oraz wzmocnienie ich kmpetencji niezbędnych podczas konstruowania projektu uczniowskiego. Dowiedzieliśmy się:
- w jaki sposób wspierać proces integracji migrantów i migrantek ze społecznością szkolną;
- jak wykorzystać potencjał wielokulturowej szkoły;
- jak przygotować szkołę do tworzenia szkoły przyjaznej uczniom z doświadczeniem migracji i uchodźctwa;
- czym jest projekt uczniowski i jak wygląda jego realizacja;
Uczniowie klas 1-8 w ramach Programu brali udział przez cały rok szkolny 2022/2023 w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
14 czerwca 2023r. odbyło się spotkanie z edukatorami FUNDACJI EMIC. Przeprowadzili oni spotkania z uczniami na temat migracji i edukacji w różnych krajach Europy.
16 czerwca 2023r. grupa projektowa wraz z opiekunem i koordynatorem programu - Panią Haliną Murlik udała się do Torunia na Wielki Finał programu „Przyjazna Szkoła”. Spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży. Wzięło w nim udział 11 szkół z wojewodztwa kujawsko-pomorskiego. Było dużo śpiewu, tańca i dużo hałasu. Podczas spotkania poszczególne szkoły prezentowały zrealizowane projekty. Nasza grupa została wyróżniona, za projekt, który oceniono najwyżej w „KATEGORII PRZYDATNOŚCI”. Jest to kalendarz świąt w Polsce i w Ukrainie w roku 2024. Za w/w Projekt i zrealizowane zadania otrzymaliśmy CERTYFIKAT PRZYJAZNEJ SZKOŁY. Realizacja projektu była wspaniałą przygodą dla wszystkich uczniów, a grupa projektowa wykazała się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością.
Wycieczka do Małego Leźna
- 38
Dzisiejszy upalny poniedziałek uczniowie klasy I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego spędzili w agroturystyce Maryśka. W przepięknych okolicznościach przyrody korzystali z zabawy na świeżym powietrzu. Wśród atrakcji były: dmuchańce, trampoliny, rowerki, hulajnogi, gokarty i plac zabaw. Wielką radość sprawiła uczestnikom przejażdżka melexem i quadem. Aby wyciszyć emocje możnabyło pogłaskać i nakarmić konie, osły, lamy, kozy i owce oraz posilić się kiełbaską z grilla i frytkami.
Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach, podczas których dali się ponieść fantazji i samodzielnie ozdobili koszulki.
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłośći.
#Laboratoriaprzyszłości
Dzień w piżamie
- 8
Kolorowe, z uszami, rogami i ogonkami... W paski, cętki i kropki. We wszystkich kolorach tęczy! Co to takiego? P I Ż A M Y! Za ich sprawą dzisiejszy dzień spędziliśmy w wyjątkowo radosnej i miłej atmosferze. Ten niecodzienny strój oprócz dobrej zabawy miał głębszy przekaz. Dzień w piżamie został ustanowiony na znak solidarności z dziećmi ciężko chorymi, dla których piżama to nieodłączna część każdego dnia. Przy okazji uczymy się empatii, a także zwracamy uwagę na zdrowie i dbanie o nie. Mamy nadzieję, że spodobał się wam nasz Dzień w piżamie :)
Opiekunowie SU
Chata hobbita
Podczas lekcji języka polskiego z panią Żanetą Sitkowską uczniowie klasy 6 zaprojektowali dom hobbita. Starali się jak najwierniej odwzorować chatę opisaną w powieści fantastycznej J. R. R. Tolkiena. Efektom prac poszczególnych zespołów można przyjrzeć się za sprawą dołączonych zdjęć.
Projekt edukacyjny "Z przyszłością na ty"
Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Z przyszłością na Ty realizowanego w ramach sieci współpracy szkół i przedszkoli w zakresie realizacji treści z doradztwa zawodowego.
Od listopada 2022 r. do kwietnia 2023 r. realizowaliśmy w naszej szkole zadania ogólnopolskiego projektu Z przyszłością na Ty. W tym roku szkolnym przystąpiło do niego 45 koordynatorów z 41 szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno - pedagogicznych. Zrealizowaliśmy 10 zadań, dzięki którym uczniowie poznawali m.in.: świat zawodów wraz z ich atrybutami, zawodowe drzewo genealogiczne, zawody rodziców i dziadków. Analizowali też zagadnienia: Co robię dziś? Co przyda mi się w przyszłości? Odbył się również konkurs, pt. Kim chcę zostać w przyszłości. W związku ze zrealizowanymi zadaniami powierzonymi nam w projekcie, z wielką radością chcemy podzielić się, iż otrzymaliśmy certyfikat udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym!
Koordynator projektu: Tetyana Kybalyuk
Trzymaj Formę - Certyfikat
Wycieczka do Gierłoży i Olsztyna
- 28
12 maja uczniowie klasy IV, V, VI i VII udali się na wycieczkę do Gierłoży, gdzie zwiedzili kwaterę Hitlera - ,,Wilczy Szaniec". Odwiedzili też olsztyńskie planetarium, w którym obejrzeli spektakl ,,Ziemia we Wszechświecie" oraz papugarnię. Był to dzień pełen wrażeń! Uczniami w czasie wycieczki opiekowały się nauczycielki: p. Barbara Szóstakowska i p. Barbara Michalska.
Pożegnanie ósmoklasistów z pracownikami szkoły
- 1
Uczniowie klasy 8 wraz z rodzicami zorganizowali spotkanie pożegnalne dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Podczas wspólnie spędzonego czasu można było nie tylko powspominać, pośmiać się, ale też skosztować przygotowanych wspaniałości. Serdecznie dziękujemy!
Bezpieczne wakacje
- 2
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. W dużej mierze od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Właśnie w związku ze zbliżającymi się wakacjami - 14 czerwca do naszej szkoły przyjechał asp. Daniel Gościński. Podczas spotkania zgromadzeni na sali uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku.
#LaboratoriaPrzyszłości
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym z projektu Laboratoria Przyszłości.
Warsztaty z pierwszej pomocy
- 45
We wtorek 13 czerwca uczniów klasy pierwszej odwiedziła Agnieszka Trędowska- ratownik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieżywięciu. Zgodnie z prawem każdy w ramach swoich możliwości jest zobowiązany do udzielenia pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób reagować w sytuacjach zagrożenia życia, dowiedzieli się jak wykonać masaż serca oraz zmierzyli się z bandażowaniem. Umiejętność niesienia pomocy jest niezwykle ważna i powinna być ćwiczona z dziećmi już od najmłodszych lat.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości.
Drużyna Energii
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie sportowo- edukacyjnym Energii z Grupy ORLEN. Za wypromowanie sportowego charakteru szkoły otrzymaliśmy nagrodę w postaci strojów sportowych marki 4F. 25 kompletów strojów dla uczniów i jeden dres dla nauczyciela juz dotarły do naszej palcówki. Dziękujemy !
Sukcesy naszego ucznia w kickboxingu
- 2
Kickboxing to sport walki, którym pasjonuje się Marek Rosiński- uczeń klasy VII naszej szkoły. Marek należy do sekcji kickboxingu LUKS Zamek Expom Kurzętnik. Nasz uczeń ma wielki talent, ale przede wszystkim ciężko pracuje na treningach i dzięki temu odnosi liczne sukcesy sportowe w kickboxingu. W ostatnim roku szkolnym 2022/2023 zdobył I miejsce w kategorii do 42 kg ,,kick- light" w Turnieju Młodych Wojowników o Puchar Wójta Gminy Obrowo 5.11.2022, III miejsce - 42 kg ,,kick-light" w Janowie Podlaskim Open Kickboxing 2022 21.04.2023 Marek brał udział w Mistrzostwach Polski w Będzinie.19-20.05.2023 w Suszu zajął II miejsce do 47 kg ,,light contact" w Turnieju Ogólnopolskim o Puchar DFN 2-4.06.2023 wziął udział w Mistrzostwach Polski w Będzinie. Marek otrzymał stypendium sportowe Wójta Gminy Bartniczka.
Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych !
Uczniowie naszej szkoły nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej w Janowie !
- 17
Czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej dla Szkół Podstawowych. Konkurs tradycyjnie odbył się w świetlicy wiejskiej w Janowie. Recytujący oceniani byli w trzech kategoriach: język angielski klasy I-III i IV-VI oraz języki różne (rosyjski, niemiecki, francuski). Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom, ale jury musiało wyłonić najlepszych. Z naszej szkoły byli to:
Zuzanna Motylińska I miejsce w kategorii klas I-III
Dagmara Kulwicka II miejsce w kategorii klas I-III
Maksim Zyrianov II miejsce w kategorii klas VII-VIII
Wszyscy laureaci otrzymali wspaniałe nagrody, m.in.: smartwatch, głośniki bezprzewodowe i słuchawki.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz nauczycielce j. angielskiego- p. Tetyanie Kybalyuk, która przygotowała uczniów do konkursu.
Występ zdobywczyni I miejsca - Zuzanny Motylińskiej
Warsztaty historyczne
- 25
18 i 26 maja uczniowie kl. IV, V, VI i VII wzięli udział w warsztatach historycznych na zamku brodnickim. Uczniowie strzelali z łuku, lepili naczynia z gliny, weszli na wieżę i zwiedzili wystawy w zamkowych podziemiach.