• Aktualności

            • Sukces literacki Agaty Celińskiej

            • Zespół Szkół w Zbicznie po raz siódmy zorganizował powiatowy konkurs literacko-plastyczny „Jesienne impresje”. Rywalizacja miała na celu przede wszystkim rozwijać wrażliwość artystyczną i zachęcać utalentowane osoby do twórczego pisania. W tym roku uczestnicy konkursu musieli stworzyć opowiadanie rozpoczynające się słowami: „Nadeszła jesień…”. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej placówki – Agata Celińska. 14 listopada odbyło się oficjalne wręczenie nagród, w którym udział wzięła zarówno laureatka, jak i jej opiekun – p. Żaneta Sitkowska.

            • "Hobbit" w Brodnickim Domu Kultury

            • Uczniowie klas: 5, 6, 7 pod opieką p. Żanety Sitkowskiej i p. Moniki Siemiętkowskiej wybrali się na przedstawienie pt. "Hobbit" przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji. Widzowie obserwowali podróż Bilba Bagginsa i pokonanie smoka. Spektakl był tworzony przy aktywnym udziale publiczności, a nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi aktorzy, wcielają się w rolę krasnoludów.

            • WYCIECZKA DO BRODNICKIEGO DOMU KULTURY NA SPEKTAKL PT. "KOT W BUTACH"

            •  

              Po raz kolejny uczniowie klasy 0 i 1 Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli: Pani Haliny Murlik, Pani Andżeliki Kowalczyk oraz Pani Angeliki Waszewskiej udali się do Brodnickiego Domu Kultury na spektakl zorganizowany przez Katolicki Teatr Edukacji pt. „Kot w Butach”. Spektakl przeniósł nas w magiczny świat bajki za sprawą historii kota w butach. Czy każde marzenie uda się spełnić?... Nie ma rzeczy niemożliwych dla Kota w Butach! Najwięcej emocji  wzbudził właśnie tytułowy bohater, który nie tylko mówił ludzkim głosem, ale też śpiewał, miał poczucie humoru i oczywiście zaskakiwał sprytem. Przedstawienie pokazało młodym widzom wartości, które są najważniejsze w życiu: miłość, mądrość, przyjaźń, odwaga, prawda. Po spektaklu udaliśmy się nagimnastyczny relaks do Parku Jana Pawła II w Brodnicy.

          • Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱#Szkoła do hymnu
            • Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱#Szkoła do hymnu

            • Narodowe Święto Niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego Polaka.

              Dziś z dumą obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Podczas uroczystego apelu uczciliśmy pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za niepodległość oraz z dumą odśpiewaliśmy hymn państwowy biorąc tym samym udział w akcji Szkoła do hymnu.

              Podczas apelu pani dyrektor Alicja Ziętarska wręczyła uczniom liczne dyplomy za udział w konkursach oraz pochwaliła za godne reprezentowanie szkoły.

              Dziękujemy uczniom klasy 5 i 6 oraz  nauczycielkom: p. Żanecie Sitkowskiej i p. Monice Siemiętkowskiej za przygotowanie tej pięknej uroczystości.

              #Laboratoriaprzyszłości

              Zdjęcia i filmiki zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

            • Wycieczka do Mandorii

            • W czwartek uczniowie klasy 2 i 3 wraz z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę do krainy zabaw Mandoria. W parku rozrywki skorzystaliśmy z Carrary– najszybszego i najdłuższego roller-coastera, z mocarnej karuzeli Kilof oraz z wielu innych atrakcji. Uczniowie obejrzeli również film 3D.

            • Dzień Postaci z Bajek 👸👨‍🚒👑🐭🦁🐐🐕🐱🐾

            • 🫅🥷🧝 Dziś w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy nietypowe święto-Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 🙂 To inicjatywa, która nie tylko promuje czytanie, ale także kreatywność, podczas przebierania się za ulubione postacie z bajek.🥷🫅🧛🧕🥸🧝

            • Narodowe czytanie

            • Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników. W Drugiej Rzeczypospolitej powieścią zainteresowało się kino. Ekranizację książki ukończono w 1939 roku, ale obraz zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny film nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. 

              Nad Niemnem to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku.

            • Wycieczka do Torunia

            • 31 października uczniowie klasy 4, 5 i 6 dzięki organizacji pani Moniki Siemiętkowskiej wybrali się do Torunia. Z kierownikiem wycieczki, panią Żanetą Sitkowską oraz panią Justyną Lipską młodzi podróżnicy udali się do kina, by obejrzeć wzruszający film o walce z przeciwnościami losu pt. „Siła naszych marzeń”. Następnie posilili się w restauracji „McDonald”. Pełni energii wyruszyli w kierunku centrum rozrywki „Jump Arena”. Pod okiem instruktorów uczniowie korzystali z basenu z gąbkami, trampolin oraz strefy fitness. W tym miejscu dobra zabawa połączona została z aktywnym spędzaniem czasu. Usatysfakcjonowani uczestnicy wycieczki około godz. 18:00 wrócili przed szkołę w Radoszkach, skąd odebrani zostali przez swoich bliskich.

            • Rodzice czytają przedszkolakom...

            • W miniony piątek, przedszkolaków odwiedziła mama Adasia-Pani Kasia, która przeczytała dzieciom bajkę "Reksio. Wyprawa w góry".📚 Po wysłuchaniu bajeczki, dzieci przygotowały prace plastyczne o Reksiu. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas oraz zachęcamy innych rodziców do odwiedzenia naszych przedszkolaków.🙂

            • #Szkoła pamięta

            • W sobotę 28 października uczniowie wraz z rodzicami kolejny raz wzięli udział w zorganizowanej przez szkołę akcji grabienia liści. Ochotnicy spotkali się o godzinie 9:00 przy kościele parafialnym w Radoszkach, gdzie czekały nauczycielki: p. Grażyna Piotrowska i Klaudia Domżalska. W ten sposób nasza społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #Szkoła pamięta. Inicjatywa ta ma na celu pielęgnowanie pamięci o tych, którzy odeszli. W ramach akcji nauczyciele i uczniowie odwiedzają lokalne miejsca pamięci, porządkują opuszczone mogiły, poznają historię swojego regionu, a także przygotowują wystawy i gazetki. Również w holu naszej szkoły znajduje się gazetka poświęcona zmarłym nauczycielom i pracownikom szkoły.

              Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM, którzy poświęcili swój czas i pomogli uporządkować teren przy kościele. W  szczególności zaś rodzicom, którzy pracując razem z dziećmi, wykazali się godną naśladowania postawą i przyczynili się do promowania bezinteresownej pomocy.

              #LaboratoriaPrzyszłości

              Zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

          • Zajęcia kreatywne - lampiony
            • Zajęcia kreatywne - lampiony

            • W czwartek 26 października odbyły się kolejne zajęcia kreatywne. Tym razem wspólnie robiliśmy lampiony. Z przyniesionych materiałów dzieci wyczarowały prawdziwe małe cudeńka. Bardzo dziękujemy mamom naszych uczniów za poświęcony czas i zaangażowanie.

            • UCZTA ZWIERZĄT

            • Dzisiaj - 26 października pierwszaki przygotowały prawdziwą "ucztę dla zwierząt". Stoły były suto zastawione i bogate w dary jesieni, które są smakołykami dla zwierząt takich jak: lisy, wrony, wiewiórki i niedźwiedzie. Podczas biesiady, uczniowie wcielali się w postaci zwierząt i opowiadali ciekawe historyjki. Nauka z wykorzystaniem dramy była wspanialą zabawą, dzięki której każde dziecko mogło zaprezentować ciekawe pomysły, a jednocześnie opowiadać o swoich odczuciach i odczuciach zwierząt przygotowujących się do zimy.

            • Przedstawienie w kościele w Radoszkach

            • 15 października podczas niedzielnej mszy swoje przedstawienie zaprezentowali uczniowie klasy 4 i 5 z naszej szkoły. Nad całością czuwały nauczycielki: p. G. Piotrowska i p. L. Jórkowska.

          • II miejsce Idy Długińskiej!
            • II miejsce Idy Długińskiej!

            • Ida Długińska: "Fiałki po horyzont".

              Znamy już wyniki III Edycji Konkursu Fotograficznego  "Krajobraz z Moich Stron", zorganizowanego przez Górznieńsko- Lidzbarski Park Krajobrazowy. W wyniku głosowania internetowego Ida Długińska zajęła 🥈II MIEJSCE.

              Gratulacje!

               

               

              Wręczenie nagród oraz wystawa zdjęć laureatów odbędzie się w podczas uroczystego podsumowania Młodzieżowego Tygodnia Krajobrazowego w dniu 3 listopada  (piątek) w Brodnickim Domu Kultury.

          • Sukces Bartka Kamińskiego
            • Sukces Bartka Kamińskiego

            • Z przyjemnością informujemy, że Bartek Kamiński otrzymał nagrodę za udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Pojezierza Brodnickiego. Nagrodę w postaci plecaka Bartek mógł wybrać samodzielnie, a jego zdjęcie ukaże się w kalendarzu promującym nasz powiat.

              Gratulujemy!

            • Jak zmieścić lekturę w pudełku?

            • W październiku w klasie 7 omawiana była książka pt. „Mały Książę”. W ramach podsumowania uczniowie wykonali lekturowe pudełka. Nie wystarczyło do środka wrzucić kilku przedmiotów – każdy musiał jeszcze uzasadnić swój wybór, odwołując się do wydarzeń w utworze. Uczniowie wykazali się pomysłowością i umiejętnością argumentowania, zatem osiągnięto zamierzony cel.

              Żaneta Sitkowska