Taniec Mikołajów
- 7
Wizyta Mikołaja
- 14
Dzisiaj, jak co roku w naszej szkole pojawiły się pomocnice św. Mikołaja i przyniosły słodkości dla uczniów i nauczycieli.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców!
9#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI- "SAMOCHWAŁA" W OSIEKU
5 grudnia 2023r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim " Samochwała" w Osieku. Tamatyka tegorocznego konkursu obejmowała zimę i Boże Narodzenie. Naszą Szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowały uczennice klasy 1: Lena Bączkowska, Aleksandra Miąskowska i Liliana Górzewska. Dziewczynki wykazały się na scenie piękną recytacją oraz znakomitym opanowaniem pamięciowym tekstu. Ogólny wyraz artystyczny i dodatkowa gestykulacja sprawiła, że widownia nagradzała recytujące gromkimi brawami. Uczestniczki konkursu zostały obdarowane dyplomami i upominkami za udział. Do udziału w konkursie uczennice przygotowała Pani Murlik Halina.
WYJAZD DO KRAINY ZABAW "ŚWIT"
- 50
4 grudnia 2023r. klasy 0-1 pod opieką Pani Waszewskiej Angeliki, Pani Kowalczyk Andżeliki oraz Pani Murlik Haliny pojechały na wycieczkę z okazji Mikołajek do Krainy Zabaw "Świt" do Brodnicy. Był to miło i radośnie spędzony czas. Wiele atrakcji, z których mogły korzystać dzieci sprawiły, że dwugodzinny pobyt szybko minął po czym bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.
Domowe roboty
„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to książka, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą. Czy można skonstruować coś ciekawego z prostych materiałów? Szóstoklasiści postanowili spróbować! Stworzyli roboty z przedmiotów, które znaleźli w domach. W ten sposób powstały między innymi: wynalazek zdalnie sterowany czy robot ułatwiający segregowanie śmieci.
Żaneta Sitkowska
ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASIE 1
- 36
W czwartek- 30 listopada 2023r. w klasie 1 było nadzwyczaj wesoło, a to z okazji zabawy Andrzejkowej. Rodzice przygotowali poczęstunek w klasie dla dzieci. Każde dziecko przebrało się za ciekawą postać. Były tańce, wróżby i andrzejkowe prace plastyczne. Skorzystaliśmy też z wróżb, które przygotowali dla nas w świetlicy szkolnej starsi koledzy i koleżanki. To był milo spędzony czas w szkole.
Szkolne andrzejki
- 36
Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
Bardzo dziękujemy wszystkim mamom, które poświęciły swój czas i częstowały nas słodkościami. Zbiórka z ciast zasili budżet Rady Rodziców oraz Samorządu uczniowskiego.
#LaboratoriaPrzyszłości
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane aparatem fotograficznym zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Powiatowy konkurs recytatorski „Księga zdarzeń”
„Każdy przecież początek
to tylko ciąg dalszy,
a księga zdarzeń
zawsze otwarta w połowie” – Wisława Szymborska
29 listopada 2023 roku Brodnicki Dom Kultury przeprowadził powiatowy konkurs recytatorski „Księga zdarzeń” zaadresowany do uczniów klas: 7 oraz 8.
Naszą placówkę reprezentowali: Emilia Czepek, Kornelia Gronowska, Bartosz Kamiński i Krystian Piórkowski. Każdy uczestnik przedstawił jeden wiersz Wisławy Szymborskiej z uwzględnieniem dbałości o kulturę żywego słowa.
Jury następująco doceniło uczniów naszej szkoły:
I miejsce – Emilia Czepek, która dokonała interpretacji utworu „Zakochani”.
III miejsce – Bartosz Kamiński recytujący wiersz pt. „Wzrastanie”.
Uczestnikom gratulujemy odwagi wyrażania siebie na forum publicznym, a pani Żanecie Sitkowskiej dziękujemy za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie!
Wyjazd do kina
W środę 29 listopada uczniowie klas 3, 4, 5, 6 i 7 udali się na seans filmowy do kinoteatru Harmonia w Nowym Mieście Lubawskim. Film ,,Ania z Zielonego Wzgórza'' zapewnił wszystkim rozrywkę i niezapomniane emocje, a także okazał się wielką lekcją przyjaźni i empatii.
Przedstawienie świąteczne "Podróże Mikołaja"
Uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały świąteczne przedstawienie.
Certyfikaty
Światowy Dzień Pluszowego Misia
W oddziale przedszkolnym 24.11.2015r. królował PLUSZOWY MIŚ. Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania misia oraz wysłuchania ciekawostek z życia misiów – bohaterów literackich i filmowych .
Po zapoznaniu się z historią święta, dzieci z uwagą słuchały bajki o misiach, trafnie odgadywały zagadki o nich. Nie zabrakło zabaw i wykonania prac plastycznych. A na zakończenie dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.
1
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Sztuka emocji"- Żal
Uczniowie klasy 2 i oddziału "0", pod kierunkiem nauczycielek p.Klaudii Domżalskiej i p.Andżeliki Kowalczyk, wzięli udział w listopadowym zadaniu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego: Sztuka emocji. Uczniowie rozmawiali o uczuciu jakim jest żal. Dzieci odgrywały scenki, w których musiały radzić sobie z trudnymi sytuacjami i uczuciem jakim jest poczucie straty i żalu.
3
WARSZTATY EKOLOGICZNE W RUDZIE
- 37
21 listopada 2023r. klasa 1 pod opieką nauczycieli: Pani Haliny Murlik i Pani Angeliki Waszewskiej pojechala do Rudy- Ośrodka Edukcji Ekologicznej Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Tam uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych na temat: "Jak zwierzęta przygotowują się do zimy". Wiele ciekawych informacji przekazała nam prowadząca warsztaty- Pani Barbara Beszczyńska- pracownik GLPK. Tam też wykonaliśmy prace z surowców naturalnych, które mogliśmy wziąć z sobą do domu. Po zajęciach w Ośrodku udaliśmy się do lasu, aby posłuchać odgłosów przyrody i zaobserwować jej zmiany jesienią. Po zakończonej wyprawie, zjedliśmy kiełbaski z ogniska i udaliśmy się autokarem w drogę powrotną do szkoły. To była ciekawa lekcja przyrody.
Zajęcia kreatywne - LEGO
- 2
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez p. Ramowską. Tym razem ponownie udaliśmy się do bankowego świata klocków LEGO.
Warsztaty ekologiczne w Czarnym Bryńsku
- 1
Uczniowie klas:4, 5 oraz 6 wraz z wychowawczyniami i nauczycielkami wybrali się na warsztaty ekologiczne. W Czarnym Bryńsku mogliśmy zobaczyć stare dęby - pomniki przyrody, budki lęgowe dla ptaków oraz schronienia nietoperzy. W mroźnej aurze mieliśmy okazję podziwiać z bliska piękno Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie wzięli też udział w warsztatach, podczas których uczyli się zachowań proekologicznych.
Powyczerpujacym i pełnym wrażeń dniu wszyscy udali się na spoczynek w Dworze Wapionka.
#LaboratoriaPrzyszłości
Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
Mikołajkowy bieg dla życia.
Talenciaki Lidl.
Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w zbieranie Talenciaków Lidla!
Na zdjęciu nagrody za zebrane punkty.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Nasza szkoła włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Nasza szkoła podjęła także wiele działań, które miały na celu uświadomienie uczniom, jak ważny jest ten dzień. Wszyscy mogli przyjść do szkoły ubrani na niebiesko. Dużo mówiliśmy i czytaliśmy na temat respektowania praw dziecka.
https://www.youtube.com/watch?v=1Zx7z4bBcS4&t=31s
W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą.Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.