Wyjazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Górznie
W dniach 16,17 i 18 listopada uczniowie klas IV, V i VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Wilga" w Górznie. Pracownik ośrodka oprowadził dzieci leśną ścieżką wokół Jeziora Górznieńskiego. Podczas spaceru ciekawie opowiadał oraz prezentował roślinność tego regionu oraz pokazywał ślady zwierząt, które zamieszkują górznieńskie lasy. Po spacerze i pysznym obiedzie dzieci obejrzały prezentację multimedialną, która zapoznała wszystkich z gatunkami roślin w Górznieńsko - Lidzbarskim Parku Krajobrazowym. Po noclegu i śniadaniu w ośrodku przygotowaliśmy się do powrotu do szkoły. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali upominki. Pobyt w ośrodku okazał się ciekawą lekcją przyrody.
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodleglości
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy czwartej zaprosili nas na lekcję historii, podczas której przedstawili drogę Polaków do wolności, począwszy od rozbiorów aż do 1918 r. Uzupełnieniem tej lekcji była prezentacja multimedialna, która wizualnie dopełniła opowieści o walce Polaków o wolność. Występ uświetniły piosenki patriotyczne wykonane przez szkolny zespół muzyczny. W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli przypięte biało - czerwone kotyliony.
Akademię przygotowały p. Barbara Michalska i p. Luiza Jórkowska. Kotyliony wykonali uczniowie klas IV - VI pod opieką p. Danuty Zakrzewskiej.
Wyjazdy do Brodnicy
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas piątej i szóstej, pod opieką p. Marleny Gołkowskiej i ks. Sławomira Zedlewskiego, dwukrotnie uczestniczyli w wyjazdach do Brodnicy. Za pierwszym razem zwiedzili ruiny zamku krzyżackiego, podziwiali panoramę Brodnicy z wieży krzyżackiej oraz obejrzeli przedstawienie pt. Teatralne A, B, C. Przed samym powrotem skosztowali wspaniałych lodów w brodnickiej galerii.
Drugi wyjazd odbył się 3 listopada 2015 r. , uczniowie zwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Świętego Jakuba. O przyrodzie regionu brodnickiego bardzo ciekawie opowiadał pan Marek Bartkowski. Wystawa wzbudziła zainteresowanie młodzieży. Następnie wzięli udział w warsztatach telewizyjnych zorganizowanych w Brodnickim Domu Kultury. Dwoje uczniów z naszej szkoły miało okazję zaprezentować swoje umiejętności przed kamerą. Warsztaty były bardzo interesujące, o czym świadczyły pozytywne opinie uczniów i nauczycieli. Młodzież miała okazję zobaczyć jak nagrywa się program telewizyjny.
Celem obu wyjazdów było zachęcenie młodzieży do korzystania z dóbr kultury dostępnych w najbliższym regionie.
Wyjazd do Brodnicy
" Wesołe dźwięki filmowej piosenki "
Uczniowie klas pierwszych wyruszyli na pomoc zespołowi La La MIRE i jego wokaliście zrealizować film z wesołą piosenką. Zadaniem dzieci było stworzenie nowych efektów dźwiękowych. Wszystko działo się 3 listopada 2015 r. na interaktywnych warsztatach teatralnych w Brodnickim Domu Kultury. W trakcie zajęć widownia została zaproszona do studia dźwiękowego na scenie. Wspólnie z aktorami dzieci tworzyły i realizowały dźwięki i efekty dźwiękowe do filmu rysunkowego. Przebieg zajęć był realizowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Widownia obserwowała pracę kolegów na scenie. Na zakończenie wszyscy zobaczyli zrealizowany dźwiękowo film.Warsztaty były dla wszystkich ciekawym przeżyciem. Wyjazd zorganizowały i opiekę sprawowały wychowawczynie p. M. Stankowska i p. B. Gutowska.
Wyjazd do Górzna
Nietypowe zajęcia
Klasy pierwsze i drugie naszej szkoły skorzystały z zaproszenia Ośrodka Edukacji Ekologicznej " Wilga " w Górznie i wybrały się na nietypowe zajęcia. Pracownik ośrodka poprowadził dzieci leśną scieżką. Wszyscy byli zauroczeni pięknem jesiennego krajobrazu, zwłaszcza, że był słoneczny, ciepły dzień. Przewodnik prezentował dęby, buki, brzozy, jesiony, klony, modrzewie i graby, a każde z tych drzew przywdziewa odmienne kolory. Uczniowie mieli również okazję poznać rośliny chronione na terenie parku krajobrazowego. Na trasie widzieli także ślady różnych zwierząt. Po spacerze wszyscy zostali zaproszeni na pyszny obiad, a następnie na kolejne zajęcia, które odbyły się w sali ośrodka.
W nagrodę za aktywny udział wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali zielone koszulki i zakładki do książek.
To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.
Ślubowanie pierwszoklasistów i DEN
Dnia 13 października odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów, która była połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.
"Podróż w cudowny świat nauki" rozpoczęło 31 dzieci z klasy Ia i Ib. Pierwszoklasiści swoje umiejętności i dotychczas zdobytą wiedzę prezentowali przed zaproszonymi gośćmi, rodzicami oraz całą społecznością szkolną. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i udzielały właściwych odpowiedzi na pytania zadawane przez starszych kolegów. Najmłodsi w skupieniu i z uwagą przystąpili do uroczystego ślubowania na sztandar szkoły,a następnie byli pasowani przez panią dyrektor Hannę Szymańską na uczniów naszej szkoły. Nowym uczniom pani dyrektor pogratulowała oraz życzyła im sukcesów na nowej drodze edukacyjnej. Do życzeń dołączyli goście, przedstawiciele Urzędu Gminy w Bartniczce, pani Teresa Rulko i pan Benedykt Kamiński, którzy obdarowali uczniów upominkami. Pierwszaki otrzymały również pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Radę Rodziców. Ponadto starsi uczniowie zapewnili najmłodszych kolegów, że zawsze będą służyć im dobrą radą i pomocą oraz to, że w naszej szkole jest miło i radośnie.
Kolejnym punktem programu były życzenia i krótka część artystyczna dla wszystkich pracowników szkoły z okazji ich święta. Wszyscy również zostali obdarowani pięknymi różami przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.
Przygotowaniem tej uroczystości zajęły się wychowawczynie klas: pani Mirosława Stankowska i pani Bożena Gutowska.
Dzień Papieski
„Jan Paweł II - papież Rodziny" to hasło XV już Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku w Polsce. Jak zawsze z tej okazji i nasza społeczność uczniowska włączyła się w przeżywanie tego dnia. W naszej szkole 12 października, dzieci z różnych klas przedstawiły montaż słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II z uwzględnieniem treści Jego przepowiadania dotyczącego Rodziny. Temat Rodziny był szczególnie bliski naszemu świętemu, zwłaszcza w kontekście odbywającego się obecnie w Rzymie Synodu na temat roli Rodziny we współczesnym świecie. Dzieci śpiewały piosenki związane z Janem Pawłem II, a także przedstawiały rodzinne aspekty życia św. Jana Pawła II. Scenografia ubogacona została zdjęciami z różnymi Rodzinami, jakie na swojej drodze życia spotkał Jan Paweł II. Przedstawienie jak podkreśliła na koniec – Pani Dyrektor- było piękną lekcją historii o Rodzinnym Papieżu.
Wycieczka klasy III do piekarni
W dniu 9 października 2015r. odbyła się wycieczka dydaktyczna do piekarni w Bartniczce. Udział wzięli uczniowie klasy III. Celem było poznanie sposobu wypieku chleba oraz poznanie pracy piekarza.
Pan Białkowski oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni. Dzieci zapoznały się ze składnikami potrzebnymi do produkcji chleba, zobaczyły technologię wyrabiania ciasta i proces pieczenia. Na koniec dzieci samodzielnie nadziewały pączki, którymi potem mogły się poczęstować.
Dziękujemy bardzo za tak miłe przyjęcie!
Wizyta pani leśnik
5.10.2015 r. uczniów klasy IIb odwiedziła pani Dorota Sulkowska, która jest pracownikiem brodnickiego Nadleśnictwa. Pani Dorota jest leśnikiem i myśliwym, a prywatnie mamą Bartka z kl. IIb. Opowiedziała nam pięknie o leśnym życiu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o roślinności i zwierzętach. Wszystkich zaciekawiła pasja pani Doroty – myślistwo. Było mnóstwo pytań dotyczących polowań. Pani Dorota przyniosła ze sobą poroża jelenia i koziołka, kły dzika, pióra rożnych ptaków. Mogliśmy je zobaczyć na własne oczy i dotknąć. To była ciekawa lekcja przyrody. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu każdy otrzymał upominek – folder Brodnickiego Parku Krajobrazowego, plan lekcji oraz Dyplom Młodego Przyrodnika. Pani Dorota przyniosła dla całej klasy, w prezencie od Nadleśnictwa w Brodnicy, karmnik dla ptaków, książkę przyrodniczą i grę dydaktyczną. Prezenty otrzymali również uczniowie klasy II a, którzy nie mogli być obecni na spotkaniu.
Panią leśnik zaprosiła wychowawczyni kasy II b Barbara Szóstakowska
Dzień Chłopaka
30 września w Szkole Podstawowej w Radoszkach miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Chłopaka. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy i mężczyźni, otrzymali skromne upominki od płci pięknej. Po uroczystym apelu i części artystycznej przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, oraz uczniów klas IV-VI, miały miejsce wybory super chłopaka. Kandydaci z każdej klasy musieli przejść dwie próby: próbę sprawności fizycznej oraz próbę mądrości. Po zaciętych bojach, dogrywce, oraz burzliwych obradach komisji, zaszczytny tytuł „Super Chłopaka” zdobył jednogłośnie Kuba Komorowski z kl. VI. Dzień Chłopaka zakończył się dyskotekami klas 1-3, oraz klas 4-6, a także uśmiechami na twarzach wszystkich uczniów.
V Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Bartniczka " Gramy Razem"
24.09.2015 r. po raz piąty na ORLIKU w Bartniczce spotkały się zespoły szkół podstawowych z Górzna, Radoszek i Świerczyn. W końcowej klasyfikacji nasz zespół zajął I m-ce przed Górznem i Świerczynami.
Królem strzelców był Emil Przybylski. Startowaliśmy w składzie : Żaneta Kuśpiel, Jakub Zielaziński, Hubert Dreśliński, Przemysław Uliński, Natan Przybylski, Dominik Lewandowski, Jakub Komorowski, Emil Przybylski, Kacper Przybylski, Jakub Kleinowski.
VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP
15-16. 09. 2015 - Brodnica -powiat. W tych dniach odbył się po raz VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. W grupie starszej rocznik 2002 /2003 "Dzikie Koty" ( dziewczęta) zajęły II m-ce
" Legioniśći" (chłopcy) III m-ce. W grupie młodszej rocznik 2004/2005 dziewczęta zajęły IV m-ce a chłopcy III.
Nowy rok szkolny 2015/2016
1 września 2015 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2015/2016. Podczas spotkania na sali gimnastycznej, dyrektor szkoły Hanna Szymańska, powitała uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a także licznie przybyłych rodziców.W sposób szczególny zostali powitani uczniowie klas pierwszych oraz dzieci przedszkolne, rozpoczynające nowy etap w swoim życiu. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom zapału do nauki, samych piątek i szóstek w nowym roku szkolnym a nauczycielom dużo cierpliwości i satysfakcji ze swojej pracy. Po uroczystości na sali gimnastycznej uczniowie poszczególnych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Dnia 26 czerwca 2015r. uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście po raz ostatni w roku szkolnym 2014/2015 przybyli do naszej szkoły. Uroczystość zakończenia roku szkolnego poprzedziła msza św. w tutejszym kościele. Na początku uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły p. Hanna Szymańska, która podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom za całoroczną pracę. Następnie Wójt Gminy Bartniczka p. Wiesław Biegański również podziękował wszystkim za rok wytężonej pracy oraz życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Później wręczono nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz w zaangażowaniu społecznym na rzecz szkoły i środowiska.
Do Stypendium Wójta Gminy Bartniczka wytypowano uczniów:
- Kuźmińska Andżelika
- Wrzosek Wiktoria
- Gorlik Karol
- Klóskowska Zuzanna
- Kozłowska Weronika
- Magalska Magdalena
- Świniarska Joanna
Stypendium Dyrektora Szkoły Podstawowej w Radoszkach otrzymali:
- Kuźmińska Andżelika
- Wrzosek Wiktoria
- Klóskowska Zuzanna
- Kozłowska Weronika
- Gorlik Karol
- Magalska Magdalena
- Świniarska Joanna
- Siedlikowska Zuzanna
- Komorowska Nikola
oraz Magalska Magdalena za uzyskanie 100% wyniku z matematyki na sprawdzianie szóstoklasistów
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
kl. IV
- Kuźmińska Andżelika 5,3
- Wrzosek Wiktoria 5,2
- Gorlik Karol 5,1
- Kozłowska Weronika 5,1
- Klóskowska Zuzanna 5,1
- Komorowska Nikola 5,0
- Celińska Monika 4,9
- Gadzińska Wiktoria 4,9
- Stefańska Weronika 4,9
- Filipkowska Lucyna 4,8
- Jurkiewicz Karolina 4,8
- Pesta Mateusz 4,8
kl. V
- Renkel Emilia 4,8
kl. VI
- Magalska Magdalena 5,1
- Świniarska Joanna 5,1
- Siedlikowska Zuzanna 5,0
- Domżalska Joanna 4,9
Nagrodami książkowymi za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, pracę społeczną oraz osiągnięcia sportowe zostali wróżnieni uczniowie:
kl. I a
- Bartkowski Łukasz
- Beszczyński Aleksander
- Celiński Marcin
- Górzewski Remigiusz
- Guth Igor
- Kozłowski Krystian
- Stefańska Maria
za wysoką frekwencję:
- Kozłowski Krystian
kl. I b
- Bieńkowski Łukasz
- Celiński Rafał
- Kalinowski Kacper
- Kozłowska Julia
- Margalska Julia
- Michalak Miłosz
- Stubecka Klaudia
- Kwaśniewski Jakub
kl. II
- Czepek Magdalena
- Filipkowska Zuzanna
- Górzewska Marta
- Gronowska Klaudia
- Jabłońska Karolina
- Linowska Izabela
- Maciejewska Roksana
- Patalon Sebastian
- Sobiesierski Adrian
- Licznerski Nikodem
za wysoką frekwencję:
- Gronowska Klaudia
- Jakubowska Natalia
- Przybylska Julia
kl. III
- Białkowski Mikołaj
- Kozłowski Wiktor
- Przybylski Natan
- Renkel Elżbieta
- Wasielewski Mateusz
- Wiśniewski Michał
kl. IV
- Kuźmińska Andżelika
- Gorlik Karol
- Klóskowska Zuzanna
- Kozłowska Weronika
- Wrzosek Wiktoria
- Komorowska Nikola
- Celińska Monika
- Gadzińska Wiktoria
- Filipkowska Lucyna
- Jurkiewicz Karolina
- Pesta Mateusz
- Stefańska Weronika
- Domżalski Kacper
- Mezibrocka Julia
- Lubińska Nikola
- Domżalska Martyna
- Czarnecka Martyna
- Michalak Martyna
za wysoką frekwencję:
- Cichocka Zuzanna
- Kuźmińska Andżelika
- Gorlik Karol
- Domżalska Martyna
kl. V
- Renkel Emilia
- Białkowska Martyna
- Kuśpiel Żaneta
za wysoką frekwencję:
- Kuśpiel Żaneta
- Buchalski Filip
kl. VI
- Magalska Magdalena
- Świniarska Joanna
- Siedlikowska Zuzanna
- Domżalska Joanna
- Domżalski Maciej
- Kuźmiński Dominik
- Siedlikowska Wiktoria
za wysoką frekwencję:
- Kuźmiński Dominik
za pracę w sklepiku szkolnym wyróżniono uczniów:
- Nikola Komorowska
- Weronika Kozłowska
- Lucyna Filipkowska
listem gratulacyjnym wyróżniono tych rodziców, których dzieci jako absolwenci otrzymały świadectwo z wyróżnieniem; byli to rodzice następujących uczniów:
- Magalska Magdalena
- Świniarska Joanna
- Siedlikowska Zuzanna
- Domżalska Joanna
dyplomem "Przyjaciel szkoły" zostali wyróżnieni rodzice, ktrórzy wspierali szkołę w działaniach organizacyjnych; byli to:
- Kamińska Maria
- Domżalska Bernadeta
- Siedlikowska Weronika
- Żbikowska Barbara
wpisy na świadectwa otrzymali:
- Dominik Kuźmiński - IV miejsce w XVII Biegu Czerwonokrzyskim
- Magdalena Czepek - wyróżnienie VII Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej
- Natan Przybylski, Wiktor Kozłowski i Karolina Jabłońska - I miejsce w powiatowym Konkursie Czytelniczym
- Wiktoria Gadzińska, Weronika Kozłowska, Natalia Maciejewska, Żaneta Kuśpiel, Emilia Renkel, Paula Olszewska, Martyna Białkowska, Kamila Kozłowska, Magdalena stawicka, Weronika Nadarzewska - V miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim w piłce nożnej o Puchar Premiera Donalda Tuska
Podczas uroczystości absolwenci szkoły złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Natomiast uczniowie klasy piątej pożegnali starszych kolegów występem artystycznym. Wręczyli też naszym absolwentom słodkie upominki i medale z dobrymi radami na dalsze życie.
Absolwenci pożegnali się również ze szkołą krótką częścią artystyczną.
Po występach odbyły się spotkania wychowawców z uczniami i rodzicami w klasach.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Już dziś sprawdź, za co od 1 września 2015 r. nie musisz płacić!
Szkoła Podstawowa, klasa I
Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasz elementarz”. Ten sam, z którego w ubiegłym roku uczyli się pierwszoklasiści. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).
Szkoła podstawowa, II klasa
Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).
Szkoła podstawowa , IV klasa
Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.
Gimnazjum, I klasa
Nie musisz nic kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. Na komplet książek dla ucznia szkoła dostanie 250 zł, kolejne 25 zł na zakup ćwiczeń. Podręczniki będą nowe, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.
Dodatkowe darmowe podręczniki i ćwiczenia w następnych latach
2016/2017 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów III i V klasy szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum.
2017/2018 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów VI klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum.
Wycieczka kl. II i III do Torunia
17 czerwca był dniem wyczekiwanym przez uczniów klas drugiej i trzeciej. Był to dzień wycieczki do Torunia. Wszyscy uczniowie tych klas wybrali się do miasta Kopernika. Wyprawę rozpoczęli wizytą w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przez dwie godziny świetnie się bawili oglądając, dotykając i manipulując różnymi urządzeniami. Głównym rekwizytem i wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, najdłuższe zamontowane na stałe w Polsce, umożliwiające obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa, chromowana kula wypełniona piaskiem, zawieszona na 33-metrowej linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.
W Centrum można oglądać dwie stałe wystawy – „O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego, także w odniesieniu do dzieła Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich” oraz „Rzeka” – nawiązująca do przepływającej przez Toruń Wisły, obejmująca model rzeki od źródeł po ujście. Każdy mógł osobiście przeprowadzać eksperymenty i stać się na chwilę prawdziwym naukowcem. Kolejnym punktem programu był Ogród Zoobotaniczny, po którym oprowadzał uczniów przewodnik, ciekawie przedstawiając florę i faunę ogrodu. Ostatnim punktem programu wycieczki był rejs po Wiśle. Płynąc, wszystkie dzieci podziwiały piękną panoramę zabytkowego Torunia, a jednocześnie słuch o historii miasta. Wszyscy z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.
Wyjazd zorganizowały panie: Luiza Jórkowska i Bożena Gutowska. Opiekunami na wycieczce byli również: p. Danuta Zakrzewska i p. Michał Czapla.
Biwak kl. VI
Z 12-tego na 13-tego czerwca odbył się w naszej szkole biwak klasowy kl. VI. Biwak rozpoczął się przygotowaniem sobie posłania na nocleg w jednej z sal na parterze szkoły. Następnie poszliśmy na spacer do pobliskiego sklepu na lody a dalej do lasu po chrust na ognisko. W czasie biwaku graliśmy w piłkę nożną, w palanta oraz w tenis stołowy. Dziewczęta ćwiczyły układy gimnastyczne na pokaz, który odbędzie się podczas Święta Miodu w Bartniczce. Padający deszcz nie pozwolił nam rozpalić ogniska na dworze ale rozpaliliśmy ogień w kominku harcówki szkolnej i upiekliśmy sobie kiełbaski na kolację. Nie obyło się również bez nocnej zabawy w "chowanego". Na sen pozostało niewiele czasu. Rankiem, po sprzątnięciu i spakowaniu się, rodzice odebrali nas do domów. Wróciliśmy "niedospani" ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.
Opiekunkami na biwaku była wychowawczyni kl. VI p. Barbara Michalska oraz p. Mariola Kinczewska.
Dziękujemy również serdecznie p. Teresie Owockiej, która bezinteresownie pomagała w zapewnianiu atrakcji uczniom.
Wycieczka kl. IV do Torunia
Dnia 2 czerwca uczniowie kl. IV wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy. Na parterze zobaczyli główny rekwizyt i wizytówkę obiektu -wahadło Foucaulta - najdłuższe w Polsce, następnie udali się na trzygodzinne zwiedzanie wystaw : „ O obrotach”, na którą składa się 26 interaktywnych stanowisk, związanych tematycznie z kołem, ruchem obrotowym , układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi , „Rzeka”, której centralnym punktem jest model koryta rzeki od źródeł do ujścia, „Gdzie wzrok nie sięga”, wystawa pokazuje zjawiska związane ze światłem. Zwiedzając wystawę„ Druk 3D – Szkoła przyszłości” mogli zobaczyć jak działa drukarka 3D. Kolejnym etapem wycieczki był seans filmowy w Cinema City gdzie obejrzeli film pt: „Rechotek”. Ostatnim punktem wyjazdu był posiłek w Mc Donald’s. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Wycieczkę zorganizowała p. D. Zakrzewska, opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali: p. M. Kinczewska i p. M. Czapla
Dzień Dziecka
1.06 z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Brodnicy. Swoją wyprawę rozpoczęli od zwiedzania Wieży Krzyżackiej i piwnic zamkowych. Pani Aleksandra Kurek bardzo ciekawie opawiadała o tajemnicach zamku i legendach brodnickich. Pózniej przeszli do Spichlerza gdzie mogli obejrzeć wystawę " Życie codzienne mezolitycznych myśliwych z Mszana". Przy okazji odwiedzili również Centrum Edukacji Ekologicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się okazy fauny i flory z potężnym wilkiem. Dzieci obejrzały krwawy sprzęt kłusowników i rosliny których należy unikać bo parzą.
Oczywiście nie mogło obyć się bez odwiedzin w restauracji Mc Donald's.
Dzień Patrona Szkoły
Janusz Korczak, wybitny pedagog, publicysta, pisarz i lekarz to patron Szkoły Podstawowej w Radoszkach. W maju obchodziliśmy już siódmą rocznicę nadania imienia tego wybitnego człowieka naszej szkole. Z tej okazji 29 maja 2015 o godz. 10:00 odbyła się uroczysta akademia, pod hasłem „ Nie wolno zostawiać świata takiego, jakim jest.” Po wprowadzeniu sztandarów Szkół odśpiewano hymn Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Radoszkach. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radoszkach Pani Hanna Szymańska powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Bartniczka pana Wiesława Biegańskiego, Pana Kazimierza Zawisza, oraz przedstawiciela samorządu pana Pawła Orłowskiego wraz z delegacją z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Szabdzie.
W części artystycznej, uczniowie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej pt. „Stary Doktor” przybliżyli życie i twórczość Naszego Patrona, a także głoszone przez Niego ponadczasowe idee, którym pozostał wierny do końca. W prezentacji idee i złote myśli Janusza Korczaka, były cytowane m.in. przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, a także aktorkę Katarzynę Cichopek. Akademia miała na celu przybliżenie wszystkim zebranym wciąż żywego dziedzictwa, które pozostawił Janusz Korczak, a które mamy zaszczyt kultywować i kontynuować w „Naszej Szkole w Radoszkach pod patronem Korczaka.” Za pomocą prezentacji multimedialnej zostały przedstawione nasze największe osiągnięcia, a także ważne wydarzenia z życia Szkoły w rytm piosenki hip hop „Rok Korczaka”. Jednakże to nie był koniec programu artystycznego, ponieważ zwieńczeniem uroczystości były taneczne występy uczniów klas pierwszych, klasy drugiej, oraz klasy czwartej.Serdecznie Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wszystkim uczniom słodkiego poczęstunku.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 21.04.2025- liczba odwiedzin: 1251960