• Patron szkoły

1.

Kolędowanie w duchu ekumenicznym

zakończone 06.01.2012r.

Przedstawiciele koła wolontariatu włączyli się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i kolędując po parafii Radoszki z programem artystycznym pt. „Z kolędą w domu”  zebrali ofiary w wysokości 1100 zł z przeznaczeniem na pomoc dzieciom w Sudanie Południowym.

2.

Ogłoszenie roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka

09.01.2012r.

Zapoznanie uczniów na apelu szkolnym z uchwałą Sejmu RP oraz z listem Rzecznika Praw Dziecka-dotyczącymi ustanowienia roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.

3.

Wykonanie gazetki szkolnej

styczeń

Przygotowanie nowej tablicy w holu głównym, dotyczącej  postaci PATRONA szkoły.

4.

Wykonanie gazetek w klasach

j.w.

Uczniowie każdej klasy przygotują gazetkę o Januszu Korczaku z wiadomościami dla nich najciekawszymi.

5.

Udział w ogólnopolskim konkursie

marzec

Wykonanie przez grupę klasową pracy plastycznej bądź prezentacji multimedialnej na temat: ”Co jest dla mnie najważniejsze. Wartości Janusza Korczaka w szkole XXI wieku”.

6.

Przeprowadzenie rady samokształceniowej

j.w.

Dyskusja podczas rady samokształceniowej na temat: ”Idee pedagogiki Korczaka a współczesna szkoła”.

Referat przygotowała p. Bożena Gutowska.

7.

Udział w szkolnym konkursie plastycznym- „Korczak w oczach współczesnego ucznia”

kwiecień.

Wykonanie prac plastycznych indywidualnie przez uczniów na podany temat. Rozstrzygnięcie konkursu z nagrodami w dwóch grupach wiekowych w DZIEŃ PATRONA.

8.

Udział w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka

maj

Przygotowanie uczniów do udziału w konkursie wiedzy o życiu i twórczości Janusza Korczaka przeprowadzonym w DZIEŃ PATRONA.

9.

Przeprowadzenie DNIA PATRONA

16.05.2012r.

Przypomnienie postaci Janusza Korczaka wszystkim uczniom oraz zaproszonym gościom z zaprzyjaźnionej szkoły-przedstawienie kółka teatralnego.

Podsumowanie konkursu plastycznego

i konkursu wiedzy o życiu i twórczości PATRONA - wręczenie nagród.

10.

Oglądanie filmu „Korczak” Andrzeja Wajdy

maj

Poświęcenie lekcji wychowawczych na obejrzenie oraz omówienie filmu pt. „Korczak”.

11.

Dzień Fair Play

01.06.2012r.

Współzawodnictwo sportowe w duchu Fair Play podczas Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Włączenie rodziców oraz społeczności lokalnej do rozwijania lepszych relacji z dziećmi.

12.

Podchody korczakowskie

czerwiec

Zorganizowanie podchodów w najbliższym terenie szkoły. Zadania dotyczyć będą idei korczakowskich.  Wspólne ognisko.

Współzawodnictwo sportowe z zaprzyjaźnioną szkołą im. Janusza Korczaka w Szabdzie.

13.

Nocne czytanie

czerwiec

wrzesień

Zorganizowanie, podczas biwaków szkolnych, spotkań ze znanymi ludźmi z najbliższego środowiska uczniów, którzy przeczytają fragmenty wybranych utworów Korczaka.

14.

Wspomnienia o Korczaku

październik

Zapoznanie uczniów ze wspomnieniami poety ks. Jana Twardowskiego, o Starym Doktorze.

15.

Przypomnienie uczniom czasów wojny, w których żył Janusz Korczak

listopad

Przeprowadzenie pogadanek na temat wojny i holokaustu po wcześniejszym obejrzeniu wybranego filmu

o tematyce wojennej.

16.

Podsumowanie Roku Korczakowskiego

grudzień

Podsumowanie zadań. Wyróżnienie najaktywniejszych uczniów oraz klasy.

Hanna Szymańska

Radoszki, 09.02.2012r.